Adaptive Biotechnologies CFO-su Kyle Piskel 40,619 dollar dəyərində səhm satdı. Satış vergi öhdəlikləri üçün məcburi idi.
Adaptive Biotechnologies Corp-un (NASDAQ:ADPT) maliyyə direktoru Kyle Piskel, 18 May 2026-cı ildə şirkətin adi səhmlərini satıb. Bu, SEC-ə təqdim edilən son hesabatda qeyd olunub.
Əməliyyat 3,115 səhmin hər biri 13,04 dollardan satılmasını əhatə edib və ümumi dəyəri 40,619 dollar təşkil edib.
Hesabata əsasən, satış məhdud səhm vahidlərinin (RSU) təsdiqi ilə əlaqədar vergi tutulmalarını ödəmək üçün həyata keçirilib. Bu tip əməliyyat şirkətin səhm həvəsləndirmə planları çərçivəsində məcburidir və Piskelin şəxsi qərarı deyil.
Satışdan sonra Piskel birbaşa 256,725 səhmə sahibdir. Səhm hazırda 13,95 dollar səviyyəsindədir və son bir ildə təxminən 50% artıb, lakin Bond.az təhlili səhmin həddindən artıq qiymətləndirilə biləcəyini göstərir.
Adaptive Biotechnologies son 12 ayda 295 milyon dollar gəlir əldə edib və 56% böyümə qeydə alıb, lakin hələ də zərərlə işləyir.

Adaptive Biotechnologies CFO Sells $40,619 in Stock
Adaptive Biotechnologies CFO Kyle Piskel sold $40,619 worth of stock to cover tax obligations from RSU vesting.
Kyle Piskel, Chief Financial Officer of Adaptive Biotechnologies Corp (NASDAQ:ADPT), sold shares of common stock on May 18, 2026, according to an SEC filing.
The transaction involved 3,115 shares at $13.04 each, totaling $40,619.
The sale was executed to cover tax withholding obligations from vesting restricted stock units (RSUs). This mandatory 'sell to cover' process is required under the company's equity incentive plans and was not a discretionary trade.
Following the sale, Piskel directly holds 256,725 shares. The stock currently trades at $13.95, up nearly 50% over the past year, though Bond.az analysis suggests it may be overvalued.
Adaptive Biotechnologies reported $295 million in revenue over the last twelve months with 56% growth, though it remains unprofitable.