Arrow Electronics prezidenti Eric Nowak 3,473 səhm sataraq $732,750 əldə etdi. Şirkət 2026-cı ilin birinci rübündə güclü maliyyə nəticələri açıqladı.
Arrow Electronics şirkətinin prezidenti Eric Nowak, son hesabata əsasən, 20 May 2026-cı ildə şirkətin adi səhmlərini satıb.
Nowak, hər səhm üçün 210.985 dollar qiymətində 3,473 səhm sataraq ümumi 732,750 dollar dəyərində əməliyyat həyata keçirib. Satış, səhmin 52 həftəlik maksimumu olan 215.68 dollara yaxın səviyyədə baş verib. Son bir ildə səhm 81% artım göstərib.
Hazırda səhm 212.90 dollar səviyyəsində ticarət olunur və P/E nisbəti 15.18-dir. Bond.az təhlili, Arrow Electronics-in ədalətli dəyər qiymətləndirməsinə əsasən aşağı qiymətləndirildiyini göstərir. Satışdan sonra Nowak birbaşa 48,835 səhmə sahibdir.
Digər son xəbərlərdə, Arrow Electronics 2026-cı ilin birinci rübü üçün maliyyə nəticələrini açıqlayıb. Səhm başına mənfəət (EPS) 5.22 dollar olaraq, 2.82 dollar proqnozundan xeyli yuxarı olub. Şirkətin gəliri də gözləntiləri üstələyərək 9.48 milyard dollar təşkil edib. Arrow Electronics həmçinin 1 milyard dollarlıq yeni səhm geri alım proqramı elan edib. BofA Securities, şirkətin səhm reytinqini Neutral səviyyəsinə yüksəldib.

Arrow Electronics President Eric Nowak sells 3,473 shares for $732,750. The company reported strong Q1 results and a $1B buyback program.
Eric Nowak, President of Global ECS at Arrow Electronics (NYSE:ARW), sold shares of common stock on May 20, 2026, according to a recent filing.
Mr. Nowak disposed of 3,473 shares at $210.985 per share, totaling $732,750. The sale occurred near the stock's 52-week high of $215.68, following an 81% gain over the past year. Bond.az analysis indicates Arrow Electronics appears undervalued based on its Fair Value assessment.
The stock currently trades at $212.90 with a P/E ratio of 15.18. Following the sale, Mr. Nowak directly holds 48,835 shares.
In other news, Arrow Electronics reported outstanding Q1 2026 results with EPS of $5.22, surpassing the $2.82 forecast, and revenue of $9.48 billion against $8.3 billion expected. The company also announced a new $1 billion share repurchase program and received an upgrade from BofA Securities to Neutral.