BioCardia rəhbəri 5,244$ səhm alır
BioCardia prezidenti Peter Altman 5,244$ dəyərində səhm alışı edib. Səhm son bir ildə 59% ucuzlaşıb.
BioCardia (NASDAQ:BCDA) prezidenti və CEO-su Peter Altman, 18 may 2026-cı ildə şirkətin 5,700 adi səhmini əldə edib. Bu əməliyyatın ümumi dəyəri 5,244 ABŞ dolları təşkil edib.
Səhmlər hər səhm üçün orta çəkili qiymət 0,92 dollardan alınıb. Sənədlərə əsasən, bu əməliyyatlar qiymətləri 0,89-1,02 dollar arasında dəyişən bir neçə ticarətdə baş verib. Bu insider alışının vaxtı diqqət çəkir, çünki səhm 0,84 dollarlıq 52-həftəlik minimuma yaxın ticarət edilir və son bir ildə 59% azalıb.
Bu satınalmadan sonra cənab Altman birbaşa olaraq 291,566 səhmə sahibdir. Bond.az analizinə görə, səhm Ədalətli Qiymət qiymətləndirməsinə əsasən dəyərindən aşağı görünür.
Digər xəbərlərdə, BioCardia birinci rüb 2026-cı il mənfəətini açıqlayaraq əhəmiyyətli əməliyyat yaxşılaşmaları və strateji klinik irəliləyişlər göstərib. Şirkət xərcləri azaltmağa diqqət edir, eyni zamanda CardiAMP hüceyrə terapiyası proqramını inkişaf etdirir. Hal-hazırda 951,000 dollar nağd mövqeyə malikdir.

BioCardia CEO buys $5,244 in stock
Peter Altman, President and CEO of BioCardia, Inc. (NASDAQ:BCDA), acquired 5,700 shares of the company's common stock on May 18, 2026. The total value of this transaction amounted to $5,244.
The shares were purchased at a weighted average price of $0.92 per share. According to the filing, these transactions occurred in multiple trades with prices ranging from $0.89 to $1.02 per share. The timing of this insider purchase is notable as the stock is trading near its 52-week low of $0.84 and has declined 59% over the past year.
Following this acquisition, Mr. Altman directly owns 291,566 shares of BioCardia common stock. According to Bond.az analysis, the stock appears undervalued based on its Fair Value assessment.
In other recent news, BioCardia Inc. reported its first-quarter 2026 earnings, highlighting significant operational improvements and strategic clinical advancements. The company is focused on reducing expenses while advancing its CardiAMP cell therapy program. BioCardia currently holds a cash position of $951,000 and plans to secure additional funding.