Cohu direktoru 460.026 dollar dəyərində səhm satdı
Cohu direktoru Steven Bilodeau 460.026 dollar dəyərində səhm satdı. Şirkətin səhmləri son 1 ildə 169% artıb. Analitiklər nikbindir.
Cohu Inc. (NASDAQ:COHU) direktoru Steven J. Bilodeau, 20 May 2026-cı il tarixində şirkətin 10.257 adi səhmini satıb.
Əməliyyat hər səhm üçün dəqiq 44,85 dollar qiymətində həyata keçirilib və ümumi məbləğ 460.026 dollar təşkil edib.
Satış, Cohu səhminin son bir ildə 169% artaraq hazırda 46,52 dollar səviyyəsində ticarət edildiyi və bazar dəyərinin 2,18 milyard dollar olduğu bir dövrdə baş verib.
Bu əməliyyatdan sonra Bilodeau'nun birbaşa sahibliyi 52.272 səhm təşkil edir. Bura 3.578 Məhdud Səhm Vahidi (RSU) və 27.403 Təxirə Salınmış Səhm Vahidi (DSU) daxildir.
Hər RSU, şərti olaraq bir səhm almaq hüququ verir və hər DSU, xidmət müddəti bitdikdən sonra adi səhmlə təmin edilir.
Bond.az təhlilinə görə, səhm hazırda Ədalətli Dəyərinə nisbətən həddindən artıq qiymətləndirilmiş görünür.
Son xəbərlərdə Cohu, birinci rübün gəlirlərini 125,1 milyon dollar olaraq açıqlayıb (proqnoz 122,07 milyon dollar). Səhm başına mənfəət 0,01 dollar olub (proqnoz 0,03 dollar). Şirkət ikinci rüb üçün 144 milyon dollar gəlir proqnozlaşdırır ki, bu da 15% artım deməkdir.
Cohu, AI məlumat mərkəzləri üçün DiamondX sınaq platforması üçün təxminən 5 milyon dollar sifariş alıb.
Analitiklər nikbindir: Stifel qiymət hədəfini 34 dollardan 50 dollara, Needham 33 dollardan 54 dollara, Jefferies isə 55 dollardan 60 dollara yüksəldib.

Cohu Director Sells $460,026 in Common Stock
Cohu director Steven Bilodeau sold $460,026 in common stock. Shares have surged 169% over the past year. Analysts raise price targets.
Steven J. Bilodeau, a director at Cohu Inc. (NASDAQ:COHU), sold 10,257 shares of common stock on May 20, 2026.
The transaction was executed at an exact price of $44.85 per share, totaling $460,026.
The sale comes as Cohu's stock has surged 169% over the past year, currently trading at $46.52 with a market capitalization of $2.18 billion.
Following this sale, Mr. Bilodeau's direct holdings amount to 52,272 shares, including 3,578 RSUs and 27,403 DSUs.
According to Bond.az analysis, the stock currently appears overvalued relative to its Fair Value.
In other recent news, Cohu reported Q1 2026 revenue of $125.1 million, above the $122.07 million forecast. EPS was $0.01, missing the $0.03 estimate. The company guided Q2 revenue of $144.0 million, a 15% sequential increase.
Cohu also secured approximately $5 million in orders for its DiamondX testing platform for gallium nitride power devices in AI data centers.
Analysts are bullish: Stifel raised its price target to $50 from $34, Needham to $54 from $33, and Jefferies to $60 from $55.