Diodes Inc CEO Gary Yu $399,810 səhm satdı
Diodes Inc CEO Gary Yu $399,810 dəyərində səhm satıb. Şirkətin maliyyə nəticələri gözləntiləri üstələyib.
Diodes Inc (NASDAQ:DIOD) şirkətinin Prezidenti və CEO-su Gary Yu, son olaraq $399,810 dəyərində şirkət səhmlərini satıb. Əməliyyatlar SEC-ə təqdim olunan Form 4 hesabatında mayın 26 və 27-də qeydə alınıb.
Mayın 27-də Yu, hər biri $110.08 qiymətində 3,632 səhmi sataraq $399,810 əldə edib. Mayın 26-da isə, məhdud səhm vahidlərinin təhvil verilməsi ilə bağlı gəlir vergisi öhdəliklərini ödəmək üçün 592 səhm avtomatik olaraq tutulub.
Bu əməliyyatlardan sonra Yu, 108,147 səhmə birbaşa sahibdir.
Digər xəbərlərdə, Diodes Incorporated 2026-cı ilin birinci rübündə güclü maliyyə nəticələri açıqlayıb. Şirkət səhm başına $0.43 mənfəət əldə edib ki, bu da gözlənilən $0.34-ü üstələyib. Rüblük gəlir $405.5 milyon olub. Müsbət nəticələrə baxmayaraq, səhmlər birjadansonra ticarətdə cüzi eniş yaşayıb.

Gary Yu, President and CEO of Diodes Inc (NASDAQ:DIOD), recently sold company stock totaling $399,810. The transactions were reported in a Form 4 filing with the SEC, covering activity on May 26 and May 27, 2026.
On May 27, Mr. Yu disposed of 3,632 shares at $110.08 per share, totaling $399,810. On May 26, 592 shares were automatically withheld to cover income tax obligations related to vested restricted stock units.
Following these transactions, Mr. Yu directly holds 108,147 shares.
In other news, Diodes reported strong Q1 2026 results: EPS of $0.43 surpassed estimates of $0.34, and revenue of $405.5M exceeded forecasts. Despite this, stock saw a minor decline in after-hours trading.