Dolby SVP 164,700 dollar səhm satdı
Dolby Laboratories SVP Şriram Revankar 15 may 2026-cı ildə 3,000 səhm sataraq 164,700 dollar əldə etdi. Səhm qiyməti 54,90 dollar idi.
Dolby Laboratories (NASDAQ:DLB) baş vitse-prezidenti Şriram Revankar, şirkətin 3,000 səhm satışı həyata keçirib. Satış 15 may 2026-cı il tarixində baş tutub.
Səhmlər hər biri 54,90 dollardan satılıb və ümumi dəyəri 164,700 dollar olub. Bu əməliyyat 22 avqust 2025-ci ildə qəbul edilmiş 10b5-1 ticarət planı çərçivəsində həyata keçirilib.
Dolby səhmləri hazırda 53,37 dollar səviyyəsindədir və 52 həftənin ən aşağı səviyyəsi olan 53,45 dollara yaxındır. Son bir ildə səhm təxminən 28% ucuzlaşıb.
18 may 2026-cı ildə şirkət vergi ödənişləri üçün 4,329 səhm silinib. Bu səhmlər hər biri 54,21 dollardan qiymətləndirilib və ümumi dəyəri 234,675 dollar olub.
Əməliyyatlardan sonra Revankarın birbaşa sahib olduğu səhmlərin sayı 76,274-ə çatıb. Bu rəqəmə hələ təsdiqlənməmiş 46,938 məhdud səhm vahidi də daxildir.
Yaxın xəbərlərdə Dolby, maliyyə ikinci rübündə EPS 1,37 dollar və gəlir 396 milyon dollar bildirib ki, bu da gözləntiləri üstələyib.

Dolby SVP sells $164,700 in company stock
Dolby Laboratories SVP Shriram Revankar sold 3,000 shares on May 15, 2026, for $164,700. The stock is near its 52-week low.
Shriram Revankar, Senior Vice President of the Advanced Technology Group at Dolby Laboratories (NASDAQ:DLB), sold 3,000 shares of Class A Common Stock on May 15, 2026. The sale price was $54.90 per share, totaling $164,700.
The transaction was executed under a pre-arranged 10b5-1 trading plan adopted on August 22, 2025. Dolby's stock currently trades near its 52-week low of $53.45, at $53.37 per share. The stock has declined approximately 28% over the past year.
On May 18, 2026, 4,329 shares were disposed to cover withholding taxes, valued at $54.21 each, totaling $234,675. After these transactions, Revankar directly holds 76,274 shares, including 46,938 unvested restricted stock units.
In recent news, Dolby reported fiscal Q2 2026 earnings that beat estimates, with EPS of $1.37 versus $1.33 expected and revenue of $396 million versus $385.8 million expected.