Ethos Technologies CAO 128,435 dollar dəyərində səhm satdı
Ethos Technologies CAO Valter Kuçarski 128,435 dollar dəyərində səhm satdı. Səhm 22% düşdü. Bond.az-da tam təhlil.
Ethos Technologies Inc.-in (NASDAQ:LIFE) Baş Mühasibatlıq İşçisi Valter Kuçarski, 15 may 2026-cı ildə şirkətin A sinif adi səhmlərindən ümumilikdə 128,435 dollar dəyərində satış həyata keçirib. Satış qiymətləri hər səhm üçün 21,51-22,76 dollar arasında dəyişib. Səhm son həftədə təxminən 22% düşərək, son bağlanışda 19,08 dollar səviyyəsində ticarət edilir.
19 may 2026-cı ildə Qiymətli Kağızlar və Birja Komissiyasına təqdim edilən əməliyyatlara əsasən, cənab Kuçarski cəmi 5,823 səhm satıb. Bu satışlar məhdud səhm vahidlərinin (RSU) təhvil verilməsi ilə bağlı vergi tutulma öhdəliklərini ödəmək üçün edilib. Səhmlər iki ayrı əməliyyatda satılıb: 5,324 səhm üçün orta çəkili qiymət 22,00 dollar, 499 səhm üçün isə 22,66 dollar olub.
Bu satışlardan əvvəl, 28 aprel 2026-cı ildə cənab Kuçarski RSU mükafatı vasitəsilə 56,769 ədəd A sinif adi səhm əldə edib. Bu mükafat 12,5%-i 15 avqust 2026-cı ildə, qalan səhmlər isə yeddi bərabər rüblük hissələrlə, onun davamlı xidməti şərtilə təhvil veriləcək.
Bu əməliyyatlardan sonra cənab Kuçarski birbaşa olaraq 183,430 səhmə sahibdir. Bu rəqəmə RSU-ların hesablaşması ilə əldə ediləcək 105,994 səhm daxildir ki, bu da təhvil verildikdə səhm almaq hüququnu ifadə edir.
Bond.az təhlilinə görə, səhm hazırkı səviyyələrdə ədalətli dəyər göstəricilərinə əsasən dəyərindən aşağı qiymətləndirilir. LIFE-in qiymətləndirilməsi və hərtərəfli təhlili ilə bağlı daha ətraflı məlumat üçün investorlar Bond.az-da mövcud olan tam Pro Araşdırma Hesabatına daxil ola bilərlər.
Digər son xəbərlərdə, Ethos Technologies 2026-cı ilin birinci rübü üçün əhəmiyyətli maliyyə nəticələri açıqlayıb. Gəlir 193 milyon dollara çataraq, illik müqayisədə 104% artım göstərib. Bu güclü performans Strit proqnozlarını 33% üstələyib və aktivləşdirilmiş siyasətlər və istifadəçi başına orta gəlirin artması ilə təmin edilib. Citizens, Ethos Technologies üçün hədəf qiymətini 21 dollardan 27 dollara qaldıraraq, Market Outperform reytinqini qoruyub, baxmayaraq ki, şirkətin pro forma səhm başına mənfəəti 0,38 dollar olaraq proqnozları qaçırıb. BofA Securities də hədəf qiymətini 18 dollardan 28 dollara qaldıraraq, Al reytinqini qoruyub və şirkətin aktivləşdirilmiş siyasətlərinin 88,000-ə çatdığını, onların proqnozundan xeyli yüksək olduğunu vurğulayıb. Ethos Technologies-in düzəliş edilmiş EBITDA-sı 34 milyon dollar olaraq gözləntiləri üstələyib. Şirkətin birbaşa gəliri də proqnozları təxminən 40 milyon dollar üstələyərək güclü maliyyə nəticələrinə töhfə verib. Bu inkişaflar Ethos Technologies-in strateji məhsul genişlənmələrini və birbaşa kanaldakı artımını əks etdirir.

Ethos Tech CAO sells $128,435 in stock
Walter Kucharski, Chief Accounting Officer at Ethos Technologies Inc. (NASDAQ:LIFE), sold shares of the company’s Class A Common Stock totaling $128,435 on May 15, 2026. The sales occurred at prices ranging from $21.51 to $22.76 per share. The stock has since declined nearly 22% over the past week, trading at $19.08 as of the most recent close.
The transactions, filed with the Securities and Exchange Commission on May 19, 2026, show that Mr. Kucharski disposed of a total of 5,823 shares. These sales were made to satisfy tax withholding obligations related to the vesting of restricted stock units (RSUs). The shares were sold in two separate transactions, with weighted average prices of $22.00 per share for 5,324 shares and $22.66 per share for 499 shares.
Prior to these sales, on April 28, 2026, Mr. Kucharski acquired 56,769 shares of Class A Common Stock through an RSU award. This award vests as to 12.5% on August 15, 2026, with the remaining shares vesting in seven equal quarterly installments thereafter, contingent on his continued service.
Following these transactions, Mr. Kucharski directly owns 183,430 shares of Ethos Technologies’ Class A Common Stock. This figure includes 105,994 shares issuable upon the settlement of RSUs, which represent a contingent right to receive shares upon vesting.
According to Bond.az analysis, the stock appears undervalued at current levels based on Fair Value metrics. For deeper insights into LIFE’s valuation and comprehensive analysis, investors can access the full Pro Research Report available on Bond.az.
In other recent news, Ethos Technologies reported significant financial results for the first quarter of 2026, with revenues reaching $193 million, marking a 104% year-over-year increase. This strong performance exceeded Street estimates by 33% and was driven by growth in activated policies and average revenue per user. Citizens raised its price target for Ethos Technologies from $21 to $27, maintaining a Market Outperform rating, despite the company’s pro forma earnings per share of $0.38 missing estimates. BofA Securities also increased its price target from $18 to $28, maintaining a Buy rating, highlighting the company’s activated policies reaching 88,000, well above their estimate. Ethos Technologies’ adjusted EBITDA came in at $34 million, surpassing expectations. The company’s direct revenue also beat expectations by nearly $40 million, contributing to the robust financial results. These developments reflect Ethos Technologies’ strategic product expansions and growth in its direct channel.