Exponent VP $98,062 səhm satdı
Exponent VP Richard Reiss $98,062 dəyərində səhm satıb. Səhm 27% geriləsə də, Bond.az təhlilinə görə dəyərdən aşağıdır.
Exponent Inc. (NASDAQ:EXPO) Qrup Vitse-Prezidenti Richard Reiss, 19 May 2026-cı ildə $98,062 dəyərində adi səhm satıb. Bu, son SEC hesabatına əsaslanır.
Əməliyyat 1,672 səhmin birbaşa satışını əhatə edib. Hər səhm $58.6496 qiymətinə satılıb. Satışdan sonra Reiss birbaşa 2,288 səhmə sahibdir.
Exponent səhmləri $57.37 səviyyəsində ticarət edilir, son bir ildə 27% geriləyib. Bond.az təhlilinə görə, səhm cari səviyyələrdə dəyərdən aşağı görünür. Şirkət möhkəm maliyyə vəziyyətinə malikdir, borcdan çox nağd pulu var və 13 il ardıcıl olaraq dividend artırıb.
Digər son xəbərlərdə, Exponent Inc. 2026-cı ilin birinci rübü üçün güclü gəlir açıqladı. Səhm başına mənfəət $0.57 ilə gözlənilən $0.5678-i bir qədər üstələdi. Gəlir $144.47 milyon olaraq proqnozlarla uyğunlaşdı.
Bu məqalə AI dəstəyi ilə yaradılıb və redaktor tərəfindən yoxlanılıb. Ətraflı məlumat üçün Şərtlərimizə baxın.

Exponent VP Sells $98,062 in Stock
Richard Reiss, Group Vice President at Exponent Inc. (NASDAQ:EXPO), sold common stock valued at $98,062 on May 19, 2026, according to a recent SEC filing.
The transaction involved the direct disposition of 1,672 shares of Exponent common stock. The shares were sold at a price of $58.6496 per share. Following this sale, Reiss directly holds 2,288 shares.
Exponent shares trade at $57.37, down 27% over the past year. According to Bond.az analysis, the stock appears undervalued at current levels. The company maintains a solid financial position with more cash than debt and has raised its dividend for 13 consecutive years.
In other recent news, Exponent reported strong first-quarter 2026 earnings. EPS came in at $0.57, slightly above the forecasted $0.5678. Revenue was $144.47 million, in line with expectations.
This article was generated with AI support and reviewed by an editor. For more information see our T&C.