Freshpet direktoru $95,660 səhm alır
Freshpet direktoru Craig Steeneck 2.000 səhm alaraq $95,660 investisiya qoyub. Şirkət 2026-cı ilin birinci rübündə güclü nəticələr açıqlayıb.
Freshpet, Inc. (NASDAQ:FRPT) direktoru Craig D. Steeneck, 20 May 2026-cı ildə şirkətin 2.000 adi səhm hissəsini alıb. Əməliyyatın ümumi dəyəri $95,660 təşkil edib.
Səhmlər hər biri üçün orta çəkili qiymət $47.83 olmaqla, $47.45 ilə $48.18 arasında dəyişən qiymətlərlə alınıb. Bu alış, Freshpet səhmlərinin 52 həftəlik minimum $46.45 səviyyəsində ticarət olunduğu və son bir ildə 40% dəyər itirdiyi bir dövrdə baş verib.
Bu alışdan sonra Steeneck birbaşa olaraq 37.500 Freshpet səhminə sahibdir.
Freshpet, 2026-cı ilin birinci rübündə gözləntiləri xeyli üstələyən gəlir açıqladı. Şirkətin hər səhm üzrə mənfəəti $0.91 olaraq proqnozlaşdırılan $0.09-u keçdi. Gəlir də $290.75 milyon gözləntisinə qarşı $297.6 milyon olaraq gerçəkləşdi. Bundan əlavə, Freshpet-in direktorlar şurası $150 milyonadək səhm geri alma proqramını təsdiqləyib.

Freshpet director Steeneck buys $95,660 in stock
Freshpet, Inc. (NASDAQ:FRPT) director Craig D. Steeneck purchased 2,000 shares of the company’s common stock on May 20, 2026. The transactions totaled $95,660.
The shares were acquired at a weighted average price of $47.83 per share, with prices ranging from $47.45 to $48.18. The purchase comes as Freshpet trades near its 52-week low of $46.45, with the stock down 40% over the past year.
Following this purchase, Mr. Steeneck directly owns 37,500 shares of Freshpet common stock.
Freshpet reported first-quarter 2026 earnings far exceeding expectations, with EPS of $0.91 vs forecast $0.09, and revenue of $297.6 million beating estimates of $290.75 million. The board also authorized a $150 million share repurchase program.