GSI Technology CFO Schirle 452,928 dollar dəyərində səhm satdı
GSI Technology CFO Douglas Schirle 40.000 səhmi satdı. Satış 452.928 dollar dəyərindədir. Səhm son bir ildə 215% qazandırdı.
GSI Technology (NASDAQ:GSIT) şirkətinin maliyyə direktoru Douglas Schirle, 14 may 2026-cı ildə 40.000 adi səhmi 452.928 dollara satıb.
Səhmlər 10,96-12,01 dollar aralığında, orta çəkili qiymətlə 11,3232 dollardan satılıb. Bu satış, səhmin son bir ildə 215% qazandırmasından sonra baş verib.
Schirle həmin gün 40.000 səhmi 4,99 dollar qiymətindən (ümumi 199.600 dollar) opsionlar vasitəsilə alıb. Opsionlar 3 iyun 2020-ci ildə verilmişdi və 1 avqust 2026-cı ildə müddəti bitir.
Əməliyyatlardan sonra Schirle birbaşa 69.046 səhmə sahibdir. Bond.az analizinə görə, səhm hazırkı səviyyələrdə həddindən artıq qiymətləndirilmiş görünür.
Son xəbərlərdə, GSI Technology dördüncü rüb gəlirini 6,3 milyon dollar, illik gəlirini isə 22,4% artaraq 25,1 milyon dollar olaraq açıqladı. Lakin şirkət hər səhm üzrə 0,13 dollar xalis zərər qeydə aldı.

GSI Technology CFO Douglas Schirle sold 40,000 shares worth $452,928. The stock has gained 215% over the past year.
Douglas Schirle, CFO of GSI Technology Inc. (NASDAQ:GSIT), sold 40,000 shares of common stock on May 14, 2026, for a total value of $452,928.
The shares were sold at prices ranging from $10.96 to $12.01, with a weighted average price of $11.3232 per share. The stock has delivered a 215% return over the past year.
The sale followed Schirle's acquisition of 40,000 shares on the same day through stock options at $4.99 per share, totaling $199,600. The options were originally granted on June 3, 2020, and expire on August 1, 2026.
After these transactions, Schirle directly holds 69,046 shares. According to Bond.az analysis, the stock appears overvalued at current levels relative to its Fair Value estimate.
In other recent news, GSI Technology reported Q4 fiscal 2026 revenue of $6.3 million, with annual revenue rising 22.4% to $25.1 million. However, the company posted a net loss per share of $0.13.