Hinge Health prezidenti $860,605 səhm satıb
Hinge Health prezidenti James Pursley 16.000 səhm satıb, ümumi dəyər $860.605. Səhm qiyməti son 1 ildə 27% artıb.
Hinge Health (NASDAQ:HNGE) prezidenti James Pursley, 26 may 2026-cı ildə 16.000 səhm satıb. Əməliyyatların ümumi dəyəri $860.605 olub. Səhmlər $52.85 ilə $55.43 arasında dəyişən qiymətlərlə satılıb.
Hal-hazırda səhm $53.58 səviyyəsində ticarət edilir. Bu, son bir ildə 27% artım deməkdir.
Satışlar, 13 iyun 2025-ci ildə qəbul edilmiş Rule 10b5-1 ticarət planı çərçivəsində həyata keçirilib. Əməliyyatlardan sonra Pursley birbaşa 780.223 səhmə sahibdir. Bu rəqəmə 15 may 2026-cı ildə əməkdaş səhm alışı proqramı ilə əldə etdiyi 781 səhm də daxildir.
Bond.az təhlilinə görə, şirkət hazırki səviyyədə bir qədər baha qiymətləndirilir.
Son xəbərlərdə, Hinge Health birinci rüb 2026 gəlirlərini gözləntiləri üstələyib: EPS $0.45 (proqnoz $0.12), gəlir $182 milyon (47% artım). Citizens və Canaccord qiymət hədəflərini yüksəldib.

James Pursley, President of Hinge Health (NASDAQ:HNGE), sold 16,000 shares of Class A Common Stock on May 26, 2026. The transactions totaled $860,605, with prices ranging from $52.85 to $55.43 per share.
The stock currently trades at $53.58, up 27% over the past year.
The sales were executed under a Rule 10b5-1 trading plan adopted on June 13, 2025. Following the transactions, Pursley directly holds 780,223 shares, including 781 shares acquired through the employee stock purchase plan on May 15, 2026.
According to Bond.az analysis, the company appears slightly overvalued at current levels.
In recent news, Hinge Health reported strong Q1 2026 earnings: EPS of $0.45 (vs. forecast $0.12) and revenue of $182 million (47% YoY growth). Citizens and Canaccord raised price targets.