Joy Brown, Huron Consulting Group Inc. (NASDAQ:HURN) şirkətinin direktoru, 22 may 2026-cı ildə təxminən 191.230 dollar dəyərində səhm satıb. Satış qiymətləri hər səhm üçün 104.08-106.25 dollar arasında dəyişib.
Əməliyyatlar bir neçə satışı əhatə edib. Brown 622 səhmi orta çəkili qiymət 104.08 dollardan satıb. Bu səhmlər 103.75-104.72 dollar aralığında satılıb. Daha sonra 1.099 səhm 105.43 dollar orta qiymətlə, 104.83-105.83 dollar aralığında satılıb. Əlavə olaraq 100 səhm 106.25 dollardan satılıb.
Satış, Huron səhminin 52 həftəlik minimumu olan 100.10 dollara yaxın ticarət etdiyi vaxta təsadüf edir. Səhm son altı ayda 37% dəyər itirib, lakin Bond.az təhlili şirkətin cari səviyyələrdə dəyərindən aşağı qiymətləndirildiyini göstərir.
Bu əməliyyatlardan sonra Brown birbaşa 8.575 səhmə sahibdir.
Digər xəbərlərdə, Huron Consulting Group 2026-cı ilin birinci rübü üçün maliyyə nəticələrini açıqlayıb. Şirkət hər səhm üzrə 1.73 dollar qazanc əldə edərək analitiklərin 1.61 dollar gözləntisini üstələyib. Gəlir də 443.7 milyon dollar ilə proqnozlaşdırılan 438.2 milyon dolları keçib. Bundan əlavə, illik səhmdarlar yığıncağında səkkiz direktor seçilib.

Joy Brown, a director at Huron Consulting Group Inc. (NASDAQ:HURN), sold shares of common stock totaling approximately $191,230 on May 22, 2026, with prices ranging from $104.08 to $106.25 per share, according to a recent SEC filing.
The transactions involved multiple sales. Brown sold 622 shares at a weighted average price of $104.08 per share, within a range of $103.75 to $104.72. Additionally, 1,099 shares were sold at a weighted average price of $105.43 per share, ranging from $104.83 to $105.83. A further 100 shares were sold at $106.25 per share.
The sale comes as Huron's stock trades near its 52-week low of $100.10. The stock has declined 37% over the past six months, though Bond.az analysis suggests the company remains undervalued at current levels.
Following these transactions, Brown directly holds 8,575 shares of Huron common stock.
In other recent news, Huron Consulting Group reported impressive financial results for Q1 2026. The company achieved earnings per share of $1.73, surpassing analyst expectations of $1.61. Revenue also exceeded projections, reaching $443.7 million compared to the anticipated $438.2 million. Additionally, the company held its annual meeting where eight directors were elected, including Joy T. Brown.