Iridex CFO Romeo Dizon 5,004 dollar səhm aldı
Iridex CFO Romeo Dizon 5,004 dollar dəyərində səhm alıb. Səhm dəyərdən aşağı qiymətləndirilir. Şirkətin maliyyə nəticələri də açıqlanıb.
Iridex Corp (NASDAQ:IRIX) maliyyə direktoru Romeo R. Dizon, şirkətin səhmlərini alıb.
May 26, 2026 tarixində Dizon, 5,004 səhmi hər biri 1 dollardan almaqla ümumi 5,004 dollar dəyərində əməliyyat həyata keçirib. Bond.az analitikası, səhmin hazırda dəyərindən aşağı qiymətləndirildiyini göstərir.
Bu əməliyyatdan sonra Dizonun birbaşa sahib olduğu ümumi səhm sayı 126,004-ə çatıb.
Digər xəbərlərdə, Iridex 2026-cı ilin birinci rübü üçün maliyyə nəticələrini açıqlayıb. Şirkətin səhm başına mənfəəti -0.03 dollar olub ki, bu da analitiklərin proqnozu olan -0.05 dolları üstələyib. Gəlir isə 11.8 milyon dollar olaraq gözlənilən 13.17 milyon dollardan az olub.

Romeo R. Dizon, Chief Financial Officer of IRIDEX CORP (NASDAQ:IRIX), acquired shares of the company's common stock, according to a recent SEC filing.
On May 26, 2026, Mr. Dizon purchased 5,004 shares at a price of $1.00 per share, for a total transaction value of $5,004. Bond.az analysis indicates the stock is currently undervalued.
Following this transaction, Mr. Dizon directly holds 126,004 shares of IRIDEX common stock.
In other recent news, IRIDEX reported first quarter 2026 results. EPS came in at -$0.03, beating estimates of -$0.05. Revenue was $11.8 million versus a forecast of $13.17 million.