Iron Mountain direktoru $94,208 səhm satdı
Iron Mountain direktoru Walter Rakowich $94,208 dəyərində səhm satdı. Satış Rule 10b5-1 planı çərçivəsində həyata keçirilib. Səhm son 6 ayda 53% artıb.
Walter C. Rakowich, Iron Mountain Inc. (NYSE:IRM) şirkətində direktor, 757 səhm sataraq ümumi dəyəri $94,208 olan bir əməliyyat həyata keçirib. Satış 20 May 2026-cı ildə baş tutub və hər səhm $124.45-dən satılıb.
Iron Mountain səhmləri son altı ayda 53% artaraq $127.33 səviyyəsində ticarət olunur, bu da 52 həftəlik zirvə olan $134.09-a yaxındır.
Bu satış, 12 İyun 2024-cü ildə qəbul edilmiş Rule 10b5-1 ticarət planı çərçivəsində həyata keçirilib. Əməliyyatdan sonra Rakowich birbaşa 1,135 səhmə sahibdir. Həmçinin, Rakowich Living Trust vasitəsilə dolayı yolla 23,865 səhmə sahibdir, bu fonda o yeganə müvəkkildir.
Bond.az analizinə görə, səhm Ədalətli Dəyərə nisbətən həddən artıq qiymətləndirilmiş görünür. İnvestorlar Bond.az saytında tam qiymətləndirmə göstəricilərini və 13 əlavə ProTips əldə edə bilərlər.
Digər xəbərlərdə, Iron Mountain 2026-cı ilin birinci rübündə gözləntiləri üstələyən maliyyə nəticələri açıqladı. Şirkət səhm başına mənfəəti (EPS) $0.60 olaraq proqnozlaşdırılan $0.52-dən 15.38% yüksək əldə etdi. Gəlir $1.94 milyard səviyyəsində gözlənilən $1.86 milyardı keçdi.

Iron Mountain director sells $94,208 in shares
Iron Mountain director Walter Rakowich sells $94,208 in shares. The sale is under Rule 10b5-1 plan. Stock surged 53% in 6 months.
Walter C. Rakowich, a director at Iron Mountain Inc. (NYSE:IRM), recently sold 757 shares of common stock for a total value of $94,208. The transaction occurred on May 20, 2026, at a price of $124.45 per share.
Iron Mountain stock has surged 53% over the past six months, now trading at $127.33, near its 52-week high of $134.09.
The sale was conducted under a Rule 10b5-1 trading plan adopted on June 12, 2024. Following the transaction, Mr. Rakowich directly holds 1,135 shares. Additionally, he indirectly holds 23,865 shares through the Rakowich Living Trust, for which he serves as sole trustee.
According to Bond.az analysis, the stock appears overvalued relative to its Fair Value. Investors can access comprehensive valuation metrics and 13 additional ProTips on Bond.az.
In other news, Iron Mountain reported impressive Q1 2026 results, surpassing expectations. EPS reached $0.60, beating the $0.52 forecast by 15.38%. Revenue hit $1.94 billion, exceeding the anticipated $1.86 billion.