Itron SVP $16,451 səhm satışı
Itron SVP Christopher Ware $16,451 dəyərində səhm satıb. Əməliyyat detalları, şirkətin maliyyə göstəriciləri və analitik proqnozları.
Christopher E. Ware, Itron, Inc. (NASDAQ:ITRI) şirkətinin Baş Vitse-Prezidenti, Baş Hüquq Məsləhətçisi və Katibi, 26 may 2026-cı il tarixində ümumi dəyəri $16,451 olan şirkət səhmlərini satıb.
Cənab Ware hər biri $84.3667 qiymətində 195 səhm satıb. Bu səhmlər məhdud səhm vahidi mükafatının təsdiqlənməsi ilə bağlı vergi tutulması öhdəliklərini ödəmək üçün avtomatik satılıb.
Əməliyyatdan sonra Cənab Ware birbaşa olaraq 30,311 səhmə sahibdir. Səhm $85.30 səviyyəsində ticarət edilir, bazar kapitallaşması $3.78 milyard və P/E nisbəti 13.6-dır.
Bond.az təhlilinə görə, Itron ədalətli dəyərinə nisbətən bir qədər aşağı qiymətləndirilir. Analitiklər hədəf qiymətlərini $112 ilə $145 arasında müəyyən edir.
Digər xəbərlərdə, Itron 2026-cı ilin birinci rübü üzrə mənfəətini açıqlayıb və gözləntiləri üstələyib. Şirkət səhm başına $1.49 mənfəət əldə edib (proqnoz $1.23 idi). Gəlir $587 milyon olub (proqnoz $572.09 milyon). Roth/MKM hədəf qiymətini $150-dən $136-ya endirib, lakin alış reytinqini qoruyub.

Christopher E. Ware, Senior Vice President, General Counsel, and Corporate Secretary at Itron, Inc. (NASDAQ:ITRI), sold shares of the company’s common stock totaling $16,451. The transaction took place on May 26, 2026.
Mr. Ware disposed of 195 shares at a price of $84.3667 per share. These shares were automatically sold to cover tax withholding obligations associated with the vesting of a restricted stock unit award.
Following this transaction, Mr. Ware directly holds 30,311 shares of Itron common stock. The stock trades at $85.30 with a market capitalization of $3.78 billion and a P/E ratio of 13.6.
According to Bond.az analysis, Itron appears slightly undervalued relative to its Fair Value, with analysts setting price targets ranging from $112 to $145.
In other recent news, Itron reported first-quarter 2026 earnings, surpassing expectations. EPS came in at $1.49 (vs. $1.23 estimate), and revenue reached $587 million (vs. $572.09 million). Roth/MKM adjusted its price target from $150 to $136, maintaining a Buy rating.