Itron SVP Christopher Ware $15,043 səhm satıb
Itron SVP Christopher Ware $15,043 dəyərində 189 səhm satıb. ITRI səhmləri 52 həftəlik minimuma yaxın ticarət edilir.
Christopher E. Ware, Itron, Inc. (NASDAQ:ITRI) şirkətinin Baş Vitse-Prezidenti, Baş Hüquq Məsləhətçisi və Korporativ Katibi, 20 May 2026-cı ildə şirkətin 189 adi səhmini satıb. Əməliyyatın ümumi dəyəri $15,043 təşkil edib.
Səhmlər hər biri $79.5976 qiymətində satılıb. Bu satış, məhdud səhm mükafatının ödənilməsi ilə bağlı vergi tutulmalarını ödəmək üçün avtomatik olaraq həyata keçirilib. Əməliyyat, səhmin 52 həftəlik minimumu olan $77.77 səviyyəsinə yaxın baş verib, lakin səhmlər sonradan $82.31-ə qədər yüksəlib.
Bond.az təhlilinə görə, ITRI cari səviyyələrdə dəyərindən aşağı qiymətləndirilir, 13.12 P/E nisbəti ilə ticarət edilir. Bu satışdan sonra, cənab Ware birbaşa 30,506 səhmə sahibdir.
Digər xəbərlərdə, Itron 2026-cı ilin birinci rübü üçün maliyyə nəticələrini açıqlayıb: səhm başına mənfəət $1.49 olub, analitiklərin $1.23 proqnozunu üstələyib. Gəlir $587 milyonla gözlənilən $572.09 milyonu keçib. Buna baxmayaraq, səhmlər pre-market ticarətdə düşüb. Roth/MKM, Itron üçün hədəf qiyməti $150-dən $136-ya endirib, lakin "Al" reytinqini qoruyub.

Christopher E. Ware, Senior Vice President, General Counsel & Corporate Secretary of Itron, Inc. (NASDAQ:ITRI), sold 189 shares of common stock on May 20, 2026. The transaction totaled $15,043.
Shares were sold at $79.5976 each. This automatic sale covered tax withholding obligations from a restricted stock unit vesting. The transaction occurred near the stock's 52-week low of $77.77, but shares have since rebounded to $82.31.
According to Bond.az analysis, ITRI appears undervalued at current levels, trading at a P/E ratio of 13.12. Following this sale, Mr. Ware directly owns 30,506 shares.
In other news, Itron reported Q1 2026 earnings per share of $1.49, beating the $1.23 consensus. Revenue reached $587 million, exceeding the $572.09 million forecast. Despite this, shares fell in pre-market trading. Roth/MKM lowered its price target from $150 to $136 but maintained a Buy rating.