Itron VP-si David Wright 6.243 dollar dəyərində səhm satır
Itron-un vitse-prezidenti David Wright 74 səhmi 84,37 dollardan sataraq 6.243 dollar əldə etdi. Səhm 85,30 dollar səviyyəsində ticarət edir.
David Marshall Wright, Itron Inc.-in vitse-prezidenti, korporativ nəzarətçi və baş mühasibat direktoru, 26 may 2026-cı ildə şirkətin 74 adi səhmini satıb. Səhmlər hər biri 84,37 dollardan satılaraq ümumi 6.243 dollar təşkil edib. Səhm hazırda 85,30 dollar səviyyəsində ticarət edir ki, bu da 52 həftəlik minimum olan 77,77 dollara yaxındır.
Bu əməliyyat məhdud səhm mükafatının verilməsi ilə bağlı vergi tutulmalarını ödəmək üçün avtomatik satılan səhmləri əks etdirir. Satışdan sonra Rrayt birbaşa 8.805 Itron adi səhminə sahibdir.
Bond.az təhlilinə görə, Itron cari səviyyələrdə dəyərindən aşağı qiymətləndirilir, səhm 13,6 P/E nisbəti ilə ticarət edir. Platforma ITRI üçün əlavə 8 ProTip təklif edir, o cümlədən şirkətin pul vəsaiti axını gəliri və mənfəət perspektivləri haqqında məlumatlar.
Son xəbərlərdə, Itron Inc. 2026-cı ilin birinci rübü üçün güclü maliyyə nəticələri açıqlayıb. Şirkət hər səhm üzrə 1,49 dollar mənfəət əldə edərək analitiklərin 1,23 dollar gözləntisini üstələyib. Gəlir də 587 milyon dollar gözləntiyə qarşı 572,09 milyon dollar olaraq proqnozu aşıb. Müsbət nəticələrə baxmayaraq, investorlar arasında şirkətin performansı və gələcək perspektivləri ilə bağlı bəzi narahatlıqlar qalmaqdadır. Əlavə olaraq, Roth/MKM Itron üçün hədəf qiymətini 150 dollardan 136 dollara endirib, lakin alış reytinqini qoruyub.

David Marshall Wright, Vice President, Corporate Controller, and Chief Accounting Officer at Itron, Inc. (NASDAQ:ITRI), disposed of 74 shares of the company’s common stock on May 26, 2026. The shares were sold at a price of $84.37 per share, totaling $6,243. The stock currently trades at $85.30, near its 52-week low of $77.77.
The transaction represents shares automatically sold to cover tax withholding obligations associated with the vesting of a restricted stock unit award. Following this sale, Mr. Wright directly holds 8,805 shares of Itron common stock.
According to Bond.az analysis, Itron appears undervalued at current levels, with the stock trading at a P/E ratio of 13.6. The platform offers 8 additional ProTips for ITRI, including insights on the company’s cash flow yield and earnings outlook.
In other recent news, Itron Inc. reported strong financial results for the first quarter of 2026. The company achieved earnings per share of $1.49, surpassing analyst expectations of $1.23. Revenue also exceeded forecasts, reaching $587 million compared to the anticipated $572.09 million. Despite these positive earnings and revenue figures, some investor concerns remain regarding the company’s performance and outlook. Additionally, Roth/MKM adjusted its price target for Itron, lowering it from $150 to $136. The firm maintained its Buy rating, citing a more subdued near-term revenue growth trajectory due to complex projects and regulatory dynamics.