Kinder Morgan VP-si $52,151 səhm satdı
Kinder Morgan VP-si Michael Garthwaite 1,550 səhmi $52,151-ə satdı. Səhmlər 10b5-1 planı çərçivəsində satılıb, şirkətin səhm qiyməti 52 həftəlik maksimuma yaxındır.
Kinder Morgan-ın Vitse-Prezidenti (Məhsul Boru Kəmərləri üzrə Prezident) Michael P. Garthwaite, 18 May 2026-cı ildə şirkətin 1.550 səhmini satıb. Satışın ümumi dəyəri $52.151 təşkil edib.
Səhmlər $33.52 ilə $33.75 arasında dəyişən qiymətlərlə, orta çəkili qiyməti $33.646 olmaqla birdən çox əməliyyatda satılıb. Bu əməliyyat, Garthwaite tərəfindən 9 dekabr 2025-ci ildə qəbul edilmiş əvvəlcədən razılaşdırılmış 10b5-1 ticarət planı çərçivəsində həyata keçirilib.
Satışın vaxtı, Kinder Morgan səhmlərinin 52 həftəlik maksimumu olan $34.80-ə yaxın ticarət etdiyi vaxta təsadüf edir və səhmlərin ilin əvvəlindən bəri gəliri 27% təşkil edir. Bond.az təhlilinə görə, səhm hazırda ədalətli dəyərinə nisbətən bahalaşıb. $76.8 milyard dəyərində olan şirkət investorlara 3.47% dividend gəliri təklif edir.
Satışdan sonra Garthwaite birbaşa 43.293 səhmə sahibdir.
Digər xəbərlərdə, Kinder Morgan 2026-cı ilin birinci rübündə $0.48 səhm başına mənfəət əldə edərək $0.39 proqnozunu üstələyib. Gəlir $4.83 milyard olaraq $4.63 milyard gözləntisini keçib. Jefferies şirkətin səhm hədəfini $36-dan $34-ə endirərək Hold reytinqini qoruyub.

Kinder Morgan VP sells $52,151 in stock
Kinder Morgan VP Michael Garthwaite sold 1,550 shares for $52,151. The sale was under a 10b5-1 plan; stock near 52-week high.
Michael P. Garthwaite, Vice President (President, Products Pipelines) at Kinder Morgan, Inc. (NYSE:KMI), sold 1,550 shares of the company's Class P Common Stock on May 18, 2026. The total value of the shares disposed of amounted to $52,151.
The shares were sold in multiple transactions at prices ranging from $33.52 to $33.75 per share, with a weighted average price of $33.646. This transaction was executed pursuant to a pre-arranged 10b5-1 trading plan, which Mr. Garthwaite adopted on December 9, 2025.
The timing of the sale comes as Kinder Morgan stock trades near its 52-week high of $34.80, with shares posting a 27% year-to-date return. According to Bond.az analysis, the stock currently appears overvalued relative to its Fair Value. The company, valued at $76.8 billion, offers investors a 3.47% dividend yield.
Following this sale, Mr. Garthwaite directly holds 43,293 shares of Kinder Morgan's Class P Common Stock.
In other recent news, Kinder Morgan reported impressive financial results for the first quarter of 2026, with earnings per share reaching $0.48, surpassing the forecasted $0.39. This 23.08% earnings surprise was complemented by revenue figures hitting $4.83 billion, exceeding the anticipated $4.63 billion. Additionally, Jefferies adjusted its price target for Kinder Morgan shares, lowering it to $34 from $36, while maintaining a Hold rating.