Kratos prezidenti $400,692 dəyərində səhm satdı
Kratos Defense prezidenti Steven Fendley 7,000 səhm sataraq $400,692 əldə etdi. Şirkətin maliyyə nəticələri və bazar proqnozları haqqında ətraflı məlumat.
Kratos Defense & Security Solutions şirkətinin ABŞ bölməsinin prezidenti Steven S. Fendley, 26 May 2026-cı ildə ümumi dəyəri $400,692 olan 7,000 adi səhm satıb.
Satışlar bir neçə əməliyyatda həyata keçirilib. Bir əməliyyatda 4,644 səhm hər səhm üçün $56.46 ilə $57.38 arasında dəyişən qiymətlərlə orta çəkili $56.9172-dən satılıb. Digər 2,336 səhm $57.46-$58.45 aralığında orta $57.8753-dən satılıb. Kiçik bir əməliyyatda 20 səhm $58.62-dən satılıb. Bütün bu əməliyyatlar Fendley tərəfindən 12 May 2025-ci ildə qəbul edilmiş əvvəlcədən razılaşdırılmış 10b5-1 ticarət planı çərçivəsində həyata keçirilib.
Satışlardan sonra Fendley birbaşa olaraq 344,090 səhmə sahibdir. Bu məbləğə şirkətin 401(k) Planı vasitəsilə saxlanılan təxminən 2,418 səhm də daxildir.
Digər xəbərlərdə, Kratos Defense 2026-cı ilin birinci rübündə maliyyə nəticələrini açıqlayıb: düzəliş edilmiş səhm başına mənfəət $0.16 olub (konsensus proqnozu $0.13). Gəlir $371 milyon olub (gözlənilən $343.1 milyon), illik artım təxminən 23% təşkil edib. Şirkət həmçinin Odon, İndiana şəhərini yeni hipersəs test obyekti üçün seçib.
Yüksək maliyyə göstəricilərinə baxmayaraq, Citizens Kratos üçün hədəf qiymətini $125-dən $105-ə endirib. BTIG isə hədəf qiyməti $115-dən $100-ə endirib. Bu addımlar şirkətin strateji qərarları və bazar qiymətləndirmələri ilə bağlıdır.

Steven S. Fendley, President of the US Division at Kratos Defense & Security Solutions, Inc. (NASDAQ:KTOS), sold a total of 7,000 shares of common stock for an aggregate value of $400,692 on May 26, 2026.
The sales were executed in multiple transactions. One transaction involved 4,644 shares sold at a weighted average price of $56.9172 per share, with individual prices ranging from $56.46 to $57.38. Another 2,336 shares were sold at a weighted average price of $57.8753 per share, with prices ranging from $57.46 to $58.45. A smaller transaction included 20 shares sold at $58.62 per share. All these transactions were conducted under a pre-arranged 10b5-1 trading plan, which Mr. Fendley adopted on May 12, 2025.
Following these sales, Mr. Fendley directly holds 344,090 shares of Kratos Defense & Security Solutions common stock. This total includes approximately 2,418 shares held through the company's 401(k) Plan.
In other recent news, Kratos Defense reported impressive first-quarter fiscal 2026 results, with adjusted earnings per share of $0.16, surpassing the consensus estimate of $0.13. Revenue reached $371 million against an expected $343.1 million, a year-over-year increase of approximately 23%. Additionally, Kratos announced the selection of Odon, Indiana, for a new hypersonic test facility under Project Helios.
Despite strong financial results, Citizens lowered its price target for Kratos shares to $105 from $125, maintaining a Market Outperform rating. BTIG also adjusted its price target to $100 from $115. These developments reflect ongoing strategic decisions and market evaluations.