Liquidia səhmlərinin 317,894 dollar transferi
Caligan Partners Liquidia Corp səhmlərində 317,894 dollar dəyərində daxili transfer həyata keçirib. Liquidia səhmləri 52 həftəlik maksimuma yaxındır.
Xəyalə Məmmədova
Müəllif:Xəyalə Məmmədova- Senior Editor
Caligan Partners LP və direktoru David Edward Johnson, Liquidia Corp (NASDAQ:LQDA) səhmlərində daxili transfer həyata keçirib. 19 may 2026-cı il tarixində 5,300 səhm hər biri 59,98 dollardan köçürülüb.
Səhmlərin ümumi dəyəri 317,894 dollar təşkil edib. Liquidia səhmləri 52 həftəlik maksimumu olan 62,17 dollara yaxın ticarət edilir və son bir ildə 271% qayıdış göstərib.
Caligan Partners LP, Liquidia qiymətli kağızlarına sahib olan müxtəlif fondların idarəetmə şirkətidir. David Johnson isə Caligan-ın idarəedici ortağıdır.
Daxili hərəkətlərdən sonra Caligan Partners LP və David Edward Johnson-ün dolayı faydalı mülkiyyəti 8,138,951 səhm təşkil edib. Johnson birbaşa 18,396 səhmə sahibdir.
Son xəbərlərdə Liquidia Technologies, Yutrepia dərmanının uğuru sayəsində analitik firmalarının diqqətini çəkib. Şirkətin birinci rüb gəliri 130 milyon dollar, səhm başına mənfəəti isə 0,52 dollar olub.

Liquidia stock transfer worth $317,894 reported
Caligan Partners reported an internal transfer of Liquidia Corp stock worth $317,894. Shares near 52-week high with strong returns.
Caligan Partners LP and director David Edward Johnson, a 10% owner of Liquidia Corp (NASDAQ:LQDA), reported an internal transfer of common stock on May 19, 2026. The transaction involved the disposition and acquisition of 5,300 shares at $59.98 each.
The total value was $317,894 for both sides. Liquidia shares are trading near their 52-week high of $62.17, reflecting a 271% return over the past year.
Caligan Partners LP manages various funds holding Liquidia securities. David Johnson is the Managing Partner of Caligan.
After the transfer, Caligan and Johnson's indirect beneficial ownership stood at 8,138,951 shares. Johnson holds 18,396 shares directly.
In other news, Liquidia Technologies reported Q1 revenue of $130 million, beating estimates by 14%, with EPS of $0.52 exceeding the expected $0.35. Yutrepia has captured about 23% of the inhaled treprostinil market.