Matson VP Cerocke 220.284 dollar səhm satdı
Matson senior VP Grace Cerocke 220 min dollar dəyərində səhm satdı. Şirkət 54 ildir dividend ödəyir və dəyərdən aşağı görünür.
Xəyalə Məmmədova
Müəllif:Xəyalə Məmmədova- Senior Editor
Honolulu – Matson, Inc. (MATX) şirkətinin senior vitse-prezidenti Grace M. Cerocke, 28 may 2026-cı ildə 1.200 səhm satıb.
Səhmlər hər biri 183,57 dollardan satılaraq cəmi 220.284 dollar təşkil edib. Hal-hazırda səhm 181,30 dollar səviyyəsindədir, 52 həftəlik maksimum 190 dollara yaxındır. Son 12 ayda səhmlər 64% artıb.
Əməliyyatdan sonra Cerocke birbaşa 17.986 səhmə sahibdir. Form 4 hesabatına əsasən, Matson hazırki səviyyədə dəyərdən aşağı görünür və 54 il ardıcıl olaraq dividendlər ödəyir. Şirkət 1.400+ ABŞ səhminin hərtərəfli araşdırmalarına daxildir.
Digər xəbərlərdə, Matson 2026-cı ilin birinci rübündə qarışıq nəticələr açıqladı. Seyreltilmiş səhm başına mənfəət 1,85 dollar gözləntiləri üstələdi, ancaq gəlir 757,8 milyon dollar ilə proqnozdan aşağı oldu. Bu, investorları narahat edib.

Honolulu – Grace M. Cerocke, Senior Vice President at Matson, Inc. (MATX), sold 1,200 shares of common stock on May 28, 2026.
The shares were sold at $183.57 each, totaling $220,284. The stock currently trades at $181.30, near its 52-week high of $190. Shares are up 64% over the past twelve months.
After the transaction, Ms. Cerocke directly owns 17,986 shares. According to a Form 4 filing, Matson appears undervalued and has paid dividends for 54 consecutive years. The company is covered by comprehensive Pro Research Reports among over 1,400 US equities.
In other news, Matson reported mixed Q1 2026 results. Diluted EPS of $1.85 beat expectations of $1.64, but revenue of $757.8 million missed the $782.6 million estimate. This has raised investor concerns.