Momentus direktoru Hadfield 7.980 dollar səhm alıb
Momentus direktoru Chris Hadfield 1.500 səhm alıb. Səhm 84.5% ucuzlaşıb, Bond.az təhlilinə görə dəyərindən aşağı qiymətləndirilir.
Momentus Inc. (NASDAQ:MNTS) direktoru Chris Hadfield, 15 May 2026-cı ildə şirkətin A sinif adi səhmlərini alıb.
O, hər biri 5.32 dollardan 1.500 səhm alaraq cəmi 7.980 dollar xərcləyib. Səhmlər Hadfield Inc. vasitəsilə dolayı yolla əldə edilib. Əməliyyatdan sonra Hadfield Inc. 1.500 səhmə sahibdir.
Səhmin qiyməti hazırda 6.13 dollar olub, son bir ildə 84.5% ucuzlaşıb. Bond.az təhlilinə görə, səhm hazırkı səviyyədə dəyərindən aşağı qiymətləndirilir.
Hadfield birbaşa 971 səhmə də sahibdir. O, həmçinin 913 məhdud səhm vahidinə (RSU) malikdir. Bu RSU-lar 30 iyun 2026 və ya 2026 illik yığıncaqdan əvvəl tam hüquq qazanır.
Əməliyyat 18 May 2026-cı ildə SEC-ə bildirilib.
Momentus 2026-cı ildə gəlirini 10 milyon dollara çatdıracağını proqnozlaşdırır. Bu, NASA və Müdafiə Departamenti ilə müqavilələrə əsaslanır. Şirkət həmçinin 2027-ci ilin əvvəlində Vigoride 8 missiyasını buraxmağa hazırlaşır.

Momentus director Hadfield buys $7,980 in shares
Chris Hadfield, a director at Momentus Inc. (NASDAQ:MNTS), acquired shares of the company's Class A Common Stock on May 15, 2026.
The transaction involved the purchase of 1,500 shares at $5.32 per share, totaling $7,980. These shares were acquired indirectly through Hadfield Inc. Following this, Hadfield Inc. holds 1,500 shares of Momentus Class A Common Stock.
The stock currently trades at $6.13, having declined 84.5% over the past year. According to Bond.az analysis, the stock appears undervalued at current levels.
Mr. Hadfield also directly holds 971 shares of Class A Common Stock. Additionally, he holds 913 Restricted Stock Units (RSUs), which vest on the earlier of June 30, 2026, or the day before the 2026 Annual Meeting.
The transaction was reported in a Form 4 filing with the SEC on May 18, 2026.
In other recent news, Momentus projects $10.0 million in revenue for 2026, up from $1.1 million in 2025, driven by contracts with NASA and the U.S. Department of Defense. The company also completed a preliminary design review for its Vigoride 8 mission, launching in early 2027.