NexPoint-dan $262,948 səhm alışı
NexPoint rəhbəri Dustin Norris $262,948 dəyərində səhm alıb. Şirkət 13% dividend gəliri təklif edir.
NexPoint Diversified Real Estate Trust (NYSE:NXDT) şirkətinin icraçı vitse-prezidenti Dustin Norris son olaraq şirkətin adi səhmlərini alıb. Əməliyyat 20 May 2026-cı il tarixində qeydə alınıb və 53,663 səhmin əldə edilməsini əhatə edir.
Bu alışın ümumi dəyəri $262,948 təşkil edir. Səhmlər hər biri $4.86 ilə $4.90 arasında dəyişən qiymətlərlə, orta çəkili qiymət $4.90 olmaqla alınıb. Alışın vaxtı diqqət çəkir, çünki səhm son bir ildə 58%, son altı ayda isə 82% gəlir gətirib.
Əməliyyatlardan sonra Norris birbaşa olaraq 864,586.37 səhmə sahibdir. Bundan əlavə, 401(k) planı vasitəsilə dolayı yolla 85,073.91 səhmə sahibdir. Şirkət hazırda 13% dividendlər təklif edir və gəlir yönümlü investorlar üçün cəlbedicidir.
Digər xəbərlərdə, NexPoint Diversified Real Estate Trust strateji satınalma elan edib. Şirkətin əməliyyat tərəfdaşlığı $962,000 əsas məbləğli təminatlı vekseldə iştirak payı əldə edib. Bu razılaşma NexPoint Real Estate Finance ilə bağlanıb. Veksel ilkin olaraq 16 Yanvar 2026-cı il tarixində buraxılıb və 25 Mart 2026-cı il tarixində dəyişiklik edilib.
Bu məqalə AI dəstəyi ilə yaradılıb və redaktor tərəfindən yoxlanılıb. Ətraflı məlumat üçün şərtlərə baxın.

NexPoint Exec Buys $262,948 Stock
Dustin Norris, Executive Vice President at NexPoint Diversified Real Estate Trust (NYSE:NXDT), recently purchased shares of the company's common stock. The transactions, reported on May 20, 2026, involved the acquisition of 53,663 shares.
The total value of these purchases amounted to $262,948. The shares were acquired at prices ranging from $4.86 to $4.90 per share, with a weighted average price of $4.90 per share. The timing of the purchase is notable given the stock's strong momentum, with shares delivering a 58% return over the past year and an 82% surge in the last six months.
Following these transactions, Mr. Norris directly holds 864,586.37 shares of NexPoint Diversified Real Estate Trust common stock. Additionally, he indirectly holds 85,073.91 shares through a 401(k) Plan. The company currently offers a dividend yield of 13%, making it attractive for income-focused investors.
In other recent news, NexPoint Diversified Real Estate Trust has announced a strategic acquisition involving a secured promissory note. The company's operating partnership has entered a participation agreement to acquire an undivided participation interest in a $962,000 principal amount of the note with NexPoint Real Estate Finance.
This article was generated with the support of AI and reviewed by an editor. For more information see our T&C.