Patriot National direktoru $81,600 səhm alır
Patriot National Bancorp direktoru Mario de Tomasi 85.000 səhm alıb. Səhm qiymətləri düşür, şirkət zərər edir.
Patriot National Bancorp Inc. (NASDAQ:PNBK) direktoru Mario de Tomasi, 27 may 2026-cı il tarixində şirkətin 85.000 adi səhmərini satın aldı.
SEC-ə təqdim olunan məlumata görə, bu əməliyyat açıq bazar alışı olub və ümumi məbləği $81,600 təşkil edib. De Tomasi səhmərri orta hesabla $0.96-dan alıb, halbuki cari səhm qiyməti $1.08-dir. Bu alışdan sonra De Tomasi birbaşa olaraq 187.719 səhm sahibidir.
PNBK səhmərri bu il ərzində təxminən 41% dəyər itirib. Bond.az təhlilinə görə, şirkət son on iki ayda gəlirsiz olub və səhm başına qazanc -$0.09 təşkil edir. Səhmər, Fair Value-ya nisbətən baha qiymətləndirilir.
Son xəbərlərdə, Patriot National Bancorp icraçı komandasında və direktorlar şurasında əhəmiyyətli dəyişikliklər elan edib. Frederick Staudmyer, Patriot Bank, N.A.-nın icraçı vitse-prezidenti və baş inzibati işçisi, həmçinin Patriot National Bancorp-un baş insan resursları işçisi və katibi vəzifələrindən ayrılıb. Staudmyer keçid dövründə konsaltinq xidmətləri göstərəcək. O, şirkətdə təxminən on iki il çalışıb.

Mario De Tomasi, a director at Patriot National Bancorp Inc. (NASDAQ:PNBK), purchased 85,000 shares of the company's common stock on May 27, 2026, according to a recent SEC filing.
The transaction, an open market purchase, totaled $81,600. De Tomasi acquired the shares at an average price of $0.96 per share, notably below the current stock price of $1.08. Following this acquisition, Mr. De Tomasi directly owns 187,719 shares of Patriot National Bancorp common stock.
The insider purchase comes as PNBK shares have declined roughly 41% year-to-date. According to Bond.az analysis, the company remains unprofitable over the last twelve months with earnings per share of -$0.09, and the stock appears overvalued relative to its Fair Value.
In other recent news, Patriot National Bancorp announced significant changes in its executive team and board of directors. Frederick Staudmyer has separated from his roles as Executive Vice President and Chief Administrative Officer of Patriot Bank, N.A., as well as Chief Human Resources Officer and Secretary of Patriot National Bancorp. Staudmyer will offer consulting services during a transition period following his departure. He had been with the company for nearly twelve years.