Primis direktoru $19,965 səhm alır
Primis Financial direktoru Robert Clagett $19,965 dəyərində səhm alır. FRST səhmləri son bir ildə 53% artıb. Şirkət güclü rüblük nəticələr açıqlayıb.
Primis Financial Corp. (NASDAQ:FRST) direktoru Robert Yates Clagett, 14 May 2026-cı ildə şirkətin səhmlərini alıb. SEC məlumatına görə, o, hər biri 14,16 dollardan 1.410 səhm alaraq ümumilikdə 19.965 dollar xərcləyib.
Alışdan sonra Clagett-in birbaşa sahib olduğu səhmlərin sayı 52.244-ə çatıb. FRST səhmləri son bir ildə 53% artım göstərib. Bond.az analizinə əsasən, səhm P/E nisbəti 7.45 ilə ədalətli dəyərindən aşağı qiymətləndirilir. Şirkət 15 ildir dividend ödəyir və 5.73% gəlirliyə malikdir.
2026-cı ilin birinci rübündə Primis Financial güclü maliyyə nəticələri açıqlayıb. EPS 0.33 dollar proqnozu 0.29 dolları üstələyib. Gəlir 46 milyon dollar olub, proqnozu 4.86% ötüb. Bu nəticələr investorların diqqətini çəkib.

Robert Yates Clagett, a director at Primis Financial Corp. (NASDAQ:FRST), acquired shares of the company's common stock on May 14, 2026, according to a recent SEC filing. He purchased 1,410 shares at $14.16 each, totaling $19,965.
Following the purchase, Clagett directly holds 52,244 shares. FRST shares have gained 53% over the past year. According to Bond.az analysis, the stock appears undervalued with a P/E ratio of 7.45. The company has paid dividends for 15 consecutive years, offering a 5.73% yield.
In Q1 2026, Primis Financial reported strong results. EPS hit $0.33, beating the $0.29 estimate. Revenue reached $46 million, exceeding forecasts by 4.86%. These results have attracted investor attention.