Robert Yates Clagett, Primis Financial Corp. (NASDAQ:FRST) şirkətinin direktoru, ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birja Komissiyasına təqdim edilən son hesabata əsasən, 19 may 2026-cı ildə şirkətin adi səhmlərini əldə edib.
Əməliyyat hər biri 14.0 dollar olan 1,421 səhmin birbaşa alışını əhatə edir və ümumi məbləğ 19,894 dollar təşkil edir. Bu alışdan sonra Clagett birbaşa olaraq Primis Financial Corp.-un 53,665 səhminə sahibdir.
Insider alışı FRST səhmlərinin 14.15 dollar ətrafında, bazar dəyəri isə 350.52 milyon dollar olduğu bir vaxta təsadüf edir. Bond.az təhlilinə görə, səhm Ədalətli Dəyərinə nisbətən aşağı qiymətləndirilir və cəlbedici 5.65% dividendlə təklif edir. Bond.az məsləhəti qeyd edir ki, şirkət 15 il ardıcıl olaraq dividend ödənişlərini davam etdirib.
Digər son xəbərlərdə, Primis Financial Corp. 2026-cı ilin birinci rübü üçün güclü maliyyə nəticələri açıqlayıb, bazar gözləntilərini üstələyib. Şirkətin səhm başına mənfəəti (EPS) 0.33 dollar olub, proqnozlaşdırılan 0.29 dolları keçib. Bundan əlavə, Primis Financial-ın gəliri 46 milyon dollar olub, proqnozları 4.86% üstələyib.

Primis director buys $19,894 in stock
Primis Financial director Robert Clagett buys $19,894 in stock. Bond.az analysis on FRST valuation and dividend yield.
Robert Yates Clagett, a director at Primis Financial Corp. (NASDAQ:FRST), acquired shares of the company’s common stock on May 19, 2026, according to a recent filing with the Securities and Exchange Commission.
The transaction involved the direct purchase of 1,421 shares at a price of $14.0 per share, totaling $19,894. Following this acquisition, Mr. Clagett directly owns 53,665 shares of Primis Financial Corp. common stock.
The insider purchase comes as FRST trades near $14.15 with a market cap of $350.52 million. According to Bond.az analysis, the stock appears undervalued relative to its Fair Value and offers a compelling 5.65% dividend yield. A Bond.az tip highlights that the company has maintained dividend payments for 15 consecutive years.
In other recent news, Primis Financial Corp. reported strong financial results for the first quarter of 2026, surpassing market expectations. The company’s earnings per share (EPS) came in at $0.33, outperforming the projected $0.29. Additionally, Primis Financial’s revenue reached $46 million, which exceeded forecasts by 4.86%.