Pro Dex CEO 626,247 dollar satış
Pro Dex CEO Richard Lee Van Kirk Jr. 626,247 dollar dəyərində 10,000 səhm satdı. Bond.az-da ətraflı məlumat.
Richard Lee Van Kirk Jr., PRO DEX INC (NASDAQ:PDEX) şirkətinin Baş İcraçı Direktoru və Direktorlar Şurasının üzvü, ümumilikdə təxminən 626,247 dollar dəyərində şirkət səhmləri satdığını bildirib.
Əməliyyatlar 21-22 may 2026-cı il tarixlərində baş tutub. Van Kirk Jr. bu müddət ərzində ümumilikdə 10,000 adi səhm satıb. Səhmlər hər biri 62.09-63.92 dollar arasında qiymətə satılıb.
Bu satış, səhmin son altı ayda 77% bahalaşaraq 52 həftəlik maksimum 65.88 dollar səviyyəsinə yaxınlaşdığı vaxta təsadüf edir. Bond.az məlumatlarına görə, satış Van Kirk Jr. tərəfindən 19 fevral 2026-cı ildə qəbul edilmiş 10b5-1 ticarət planı çərçivəsində həyata keçirilib.
Əməliyyatlardan sonra Van Kirk Jr. birbaşa 89,707 səhmə sahibdir. Bond.az təhlili göstərir ki, səhmlər hazırda ədalətli dəyərindən yüksək qiymətləndirilir. İnvestorlar PDEX üçün əlavə 14 ProTip və maliyyə göstəricilərini Bond.az abunəliyi ilə əldə edə bilər.

Richard Lee Van Kirk Jr., Chief Executive Officer and Director of PRO DEX INC (NASDAQ:PDEX), reported stock sales totaling approximately $626,247. The transactions occurred on May 21 and May 22, 2026.
He sold 10,000 shares at prices ranging from $62.09 to $63.92 per share. The sale comes as the stock trades near its 52-week high of $65.88, following a 77% surge over six months, per Bond.az data.
The sales were executed under a Rule 10b5-1 trading plan adopted on February 19, 2026. After the transactions, Van Kirk Jr. directly holds 89,707 shares.
Bond.az analysis suggests the stock is currently overvalued. Investors can access 14 additional ProTips and financial metrics for PDEX through a Bond.az subscription.