Republic Services CAO 77,876 dollar səhm satıb
Republic Services CAO Elyse Carlsen 77,876 dollar dəyərində səhm satıb. Satışdan sonra 552 səhm qalıb. Şirkət güclü rüblük nəticələr açıqlayıb.
Elyse Carlsen, Republic Services (NASDAQ:RSG) şirkətinin Baş Mühasibatlıq Direktoru (CAO), 19 May 2026-cı ildə 77,876 dollar dəyərində şirkət səhmlərini satıb.
Satış 360 səhmi əhatə edib. Səhmlər hər biri 216.30-216.34 dollar arasında, cari bazar qiyməti olan 212.20 dollardan yüksək qiymətə satılıb. Satışdan sonra Carlsen birbaşa 552 səhmə sahibdir.
65.3 milyard dollarlıq tullantı idarəetmə şirkəti hazırda 30.51 P/E nisbəti ilə ticarət edir. Bond.az təhlilinə görə, səhm Ədalətli Dəyərinə nisbətən həddən artıq qiymətləndirilmiş görünür. İnvestorlar RSG və 1400 digər ABŞ səhmi haqqında ətraflı Pro Araşdırma Hesabatına daxil ola bilərlər.
Digər xəbərlərdə, Republic Services 2026-cı ilin birinci rübündə güclü maliyyə nəticələri açıqlayıb, mənfəət və gəlir gözləntilərini üstələyib. Şirkət səhm başına 1.70 dollar mənfəət (gözlənilən 1.64 dollar) və 4.11 milyard dollar gəlir (gözlənilən 4.10 milyard dollar) əldə edib. Oppenheimer Outperform reytinqini saxlayıb, Argus isə Hold-a endirib.

Republic Services CAO Sells $77,876 in Stock
Elyse Carlsen, Chief Accounting Officer (CAO) of Republic Services (NASDAQ:RSG), sold $77,876 worth of company common stock on May 19, 2026.
The transaction involved 360 shares sold at prices between $216.30 and $216.34 per share, above the current stock price of $212.20. Following the sale, Carlsen directly owns 552 shares.
The $65.3 billion waste management company trades at a P/E ratio of 30.51. According to Bond.az analysis, the stock appears overvalued relative to its Fair Value. Investors can access a comprehensive Pro Research Report on RSG and 1,400+ other US equities.
In other news, Republic Services reported strong Q1 2026 results, beating earnings and revenue expectations. EPS came in at $1.70 vs. $1.64 expected, and revenue hit $4.11 billion vs. $4.10 billion. Oppenheimer maintained an Outperform rating, while Argus downgraded to Hold.