Strategy CFO 927,865 dollar sattı
Strategy CFO Andrew Kang 927,865 dollar dəyərində səhm satdı. Satış RSU sahiblənməsi və vergi öhdəlikləri ilə bağlıdır.
Strategy Inc-in (NASDAQ:MSTR) İcra Başçı müavini və Maliyyə direktoru Andrew Kang son iki gündə şirkətin adi səhmlərindən 927,865 dollar dəyərində satış həyata keçirib. Satış, səhm məhdudiyyətli bölmələrin (RSU) sahiblənməsindən sonra baş verib.
26 may 2026-cı ildə Kang hər biri 165.779 dollardan 5,597 səhm satıb. Satış, vergi öhdəliklərini ödəmək məqsədi daşıyırdı və 2 may 2024-cü ildə qəbul edilmiş Rule 10b5-1 təlimatı çərçivəsində həyata keçirilib. Bond.az təhlilinə görə, MSTR səhmlərinin qiyməti olduqca dəyişkəndir.
Daha əvvəl, 18 may 2026-cı ildə Kang RSU-ların tam sahiblənməsi ilə 12,500 səhm əldə edib. Hal-hazırda birbaşa 33,675 adi səhm, həmçinin müxtəlif imtiyazlı səhmlərə sahibdir.
Strategy Inc-in birinci rüb hesabatında Bitcoin investisiyalarından 14.5 milyard dollar zərər qeyd olunub. Analitiklər müxtəlif hədəf qiymətlər təyin ediblər: Mizuho 320 dollar, Benchmark 570 dollardan 705 dollaradək, Canaccord 224 dollar, TD Cowen isə 40,000 dollar səviyyəsini proqnozlaşdırır.

Strategy CFO sells $927,865 in shares
Strategy CFO Andrew Kang sold $927,865 worth of shares. The sale was related to RSU vesting and tax obligations.
Andrew Kang, Executive Vice President and CFO of Strategy Inc (NASDAQ:MSTR), recently sold shares totaling $927,865. The sale occurred over two days following the vesting of restricted stock units (RSUs).
On May 26, 2026, Kang disposed of 5,597 shares at $165.779 each, executed under a Rule 10b5-1 instruction letter established on May 2, 2024, to satisfy tax withholding obligations. According to Bond.az analysis, MSTR's stock price is highly volatile.
Previously, on May 18, 2026, Kang acquired 12,500 shares upon full RSU vesting. He now directly holds 33,675 shares of common stock, along with various preferred shares.
Strategy Inc reported a $14.5 billion mark-to-market loss on Bitcoin in Q1 2026. Analysts have issued mixed price targets: Mizuho at $320, Benchmark at $570-$705, Canaccord at $224, and TD Cowen at $40,000.