Teradyne direktoru Marilyn Matz 800 səhm satdı, ümumi məbləğ $271,184. Səhmlər həftəlik 10% düşməyə baxmayaraq, illik 296% artıb.
Bond.az - Teradyne, INC (NASDAQ:TER) şirkətinin direktoru Marilyn Matz, 15 may 2026-cı ildə şirkətin adi səhmlərini satıb.
Əməliyyat hər biri $338.98 qiymətində 800 səhmin satışını əhatə edib, ümumi məbləğ $271,184 təşkil edib. Satışdan sonra Matz birbaşa 19,040.675 səhmə sahibdir.
Bu satış Teradyne səhmlərinin son həftədə təxminən 10% düşməsi fonunda baş verib, baxmayaraq ki, səhmlər son bir ildə təxminən 296% artıb.
Hesabat edilən əməliyyat Matz tərəfindən 13 fevral 2026-cı ildə qəbul edilmiş və 1934-cü il Qiymətli Kağızlar Birjası Aktının 10b5-1 Qaydasına uyğun olaraq həyata keçirilmiş satış planı çərçivəsində icra olunub.

Bond.az - Marilyn Matz, a director at TERADYNE, INC (NASDAQ:TER), sold shares of the company's common stock on May 15, 2026.
The transaction involved the disposition of 800 shares at a price of $338.98 per share, totaling $271,184. Following this sale, Matz directly holds 19,040.675 shares.
The sale comes as Teradyne shares have declined roughly 10% over the past week, though the stock has surged nearly 296% over the past year.
The reported transaction was executed pursuant to a sales plan adopted by Matz on February 13, 2026, which is intended to comply with Rule 10b5-1 under the Securities Exchange Act of 1934.