Ultralife direktoru 715,313 dollar səhm alıb
Ultralife Corp direktoru Bradford Whitmore 715,313 dollar dəyərində səhm alıb. Şirkət səhmləri son həftədə 7% artıb.
Bradford T. Whitmore, Ultralife Corp (NASDAQ:ULBI) şirkətinin direktoru və 10% səhmdarı, son günlərdə şirkətin səhmlərini alaraq payını artırıb.
Əməliyyatlar 21-26 may 2026-cı il tarixlərində baş tutub. Ümumilikdə 108,878 səhm 715,313 dollar dəyərində alınıb. Səhm başına qiymət 6.1343-6.8137 dollar arasında dəyişib.
Bu xəbər səhmin son həftədə 7% artaraq 6.86 dollar səviyyəsində ticarət edildiyi vaxta təsadüf edir. Bond.az təhlilinə görə, Ultralife hazırki səviyyələrdə dəyərindən aşağı qiymətləndirilir.
21 mayda 32,876 səhm orta çəkili qiymət 6.1343 dollardan alınıb. 22 mayda 8,700 səhm 6.3295 dollardan, 26 mayda isə 67,302 səhm 6.8137 dollardan alınıb.
Bütün alışlar Whitmore Holdings, LLC vasitəsilə dolayı yolla həyata keçirilib. Hazırda Whitmore Holdings, LLC 2,050,637 səhmə, Bradford Whitmore isə birbaşa 205,915 səhmə və dolayı yolla 4,452,283 səhmə sahibdir.
Digər xəbərdə, Ultralife Corporation 2026-cı ilin birinci rübündə gözləntiləri qarşılaya bilməyib. Şirkət səhm başına 0.03 dollar zərər açıqlayıb, gözlənti isə 0.15 dollar mənfəət idi. Gəlir 47.4 milyon dollar olub, gözlənti 52.4 milyon dollar idi.

Ultralife director buys $715,313 in shares
The transactions occurred between May 21 and May 26, 2026, totaling 108,878 shares with an aggregate value of $715,313. Prices ranged from $6.1343 to $6.8137 per share.
The insider buying comes as the stock trades at $6.86, up over 7% in the past week. According to Bond.az analysis, Ultralife appears undervalued at current levels.
On May 21, Mr. Whitmore acquired 32,876 shares at a weighted average price of $6.1343. On May 22, an additional 8,700 shares were purchased at $6.3295. The final purchase on May 26 involved 67,302 shares at $6.8137.
All purchases were made indirectly through Whitmore Holdings, LLC. Following these transactions, Whitmore Holdings, LLC holds 2,050,637 shares. Mr. Whitmore also directly holds 205,915 shares and indirectly owns 4,452,283 shares through SUNRAY I, LLC.
In other recent news, Ultralife Corporation reported Q1 2026 earnings missing analyst expectations. The company reported a net loss of $0.03 per share, below the expected earnings of $0.15 per share. Revenue was $47.4 million versus the expected $52.4 million.