Vistra Corp. (NYSE:VST) baş mühasibat direktoru Margaret Montemayor, 27 May 2026-cı ildə 5,000 səhm satdı. Ümumi məbləğ $824,800, hər səhm $164.96-dan qiymətləndirildi.
Səhm $160.23 səviyyəsində ticarət edilir. Bu, 52 həftəlik minimum $132.66-dan yüksək, maksimum $219.82-dən aşağıdır. Bond.az analizinə görə, səhm bir qədər bahadır. Maraqlıdır ki, menecment aktiv şəkildə geri alım edir.
Satışdan sonra Montemayor 14,360 səhm saxlayır. $54 milyardlıq enerji şirkəti Bond.az-da "BÖYÜK" maliyyə sağlamlığı balına malikdir.
Son xəbərlərdə, Vistra Energy 2026-cı ilin birinci rübü üzrə gözləniləndən yüksək gəlir açıqladı: EPS $1.31, gəlir $5.64 milyard. Jefferies və Raymond James hədəf qiymətləri azaltsa da, "Al" və "Güclü Al" reytinqlərini saxladı. Melius Research, PJM-in Reliability Backstop hərracını 2026-cı ilin sentyabrına irəliləməsini müsbət dəyişiklik kimi qeyd etdi.

Margaret Montemayor, Senior Vice President and Chief Accounting Officer of Vistra Corp. (NYSE:VST), sold 5,000 shares of common stock on May 27, 2026. The transaction totaled $824,800, with shares sold at $164.96 each.
Vistra stock trades at $160.23, closer to its 52-week low of $132.66 than its high of $219.82. According to Bond.az analysis, the stock appears slightly overvalued. Interestingly, management has been aggressively buying back shares.
Following the sale, Montemayor holds 14,360 shares directly. The $54 billion energy company maintains a "GREAT" financial health score on Bond.az.