Wheels Up CEO Mattson 8,201 dollar dəyərində səhm alıb
Wheels Up CEO George Mattson, 8,201 dollar dəyərində 1,475 səhm alıb. Şirkətin son maliyyə addımları və donanma modernləşdirmə planları haqqında ətraflı.
Wheels Up Experience Inc. (NASDAQ:UP) şirkətinin baş icraçı direktoru və direktoru Corc N. Mattson, 18 may 2026-cı ildə şirkətin A sinif adi səhmlərini əldə edib.
Mattson, ümumilikdə 1.475 səhmi bir sıra əməliyyatlarla alıb. Səhmlər hər biri 5,46-5,60 dollar arasında dəyişən qiymətlərlə, orta çəkili qiymət 5,56 dollar olmaqla alınıb. Ümumi dəyər 8.201 dollar təşkil edib. Bu addımın vaxtı strateji görünür, çünki səhm son bir həftədə 17% artaraq hazırda alış qiymətindən yüksək olan 6,58 dollar səviyyəsində ticarət olunur.
Bond.az təhlilinə görə, səhm hazırkı səviyyədə hələ də aşağı qiymətləndirilir və şirkətin ümumi maliyyə sağlamlıq balı zəif olsa da, ən aşağı qiymətləndirilən səhmlər siyahısında yer alır.
Bu əməliyyatlardan sonra Mattson birbaşa olaraq 27.791 səhmə sahibdir.
Digər son xəbərlərdə, Wheels Up Experience Inc., AIP Capital-in törəmə şirkəti olan Sankaty Jet Capital ilə 68 milyon dollarlıq təminatlı mezzanine kreditini bağlayıb. Bu maliyyələşmə, şirkətin donanma modernləşdirmə planlarını, xüsusən də əlavə Phenom 300 və Challenger 300 Seriya təyyarələrinin alınmasını dəstəkləmək məqsədi daşıyır. Kredit ilkin olaraq ümumi dəyəri təxminən 277,8 milyon dollar olan 51 mövcud təyyarə ilə təmin edilib. Bundan əlavə, Wheels Up donanma keçidini 18 ay qabaqcadan tamamladığını və indi öz donanma reysləri üçün yalnız Phenom 300 və Challenger 300 seriya təyyarələri ilə işlədiyini açıqlayıb.
İdarə heyəti ilə bağlı inkişaflarda, Wheels Up, Delta Air Lines-in icraçı vitse-prezidenti və maliyyə direktoru Erik Snelli, Delta nümayəndəsi olaraq idarə heyətinə təyin edib. Bu təyinat, Delta-nın icraçı vitse-prezidenti və əməliyyat direktoru Dan Jankinin ayrılmasından sonra baş verib. Digər korporativ idarəetmə xəbərlərində, Timoti Armstronq iyun ayında keçiriləcək səhmdarların illik yığıncağında mövcüd müddəti bitdikdən sonra yenidən namizədliyini verməyəcək. Bundan əlavə, Wheels Up, A sinif adi səhmlərinin 1-ə-20 nisbətində tərs səhm bölünməsini həyata keçirəcəyini açıqlayıb. Bu tərs bölünmə, şirkətin dövriyyədə olan səhmlərinin sayını təxminən 725 milyondan 36 milyona endirəcək.

Wheels Up CEO George Mattson buys $8,201 in company stock. Details on the purchase, fleet modernization, and reverse stock split.
George N. Mattson, Chief Executive Officer and a director of Wheels Up Experience Inc. (NASDAQ:UP), acquired shares of the company's Class A Common Stock on May 18, 2026.
Mr. Mattson purchased a total of 1,475 shares in a series of transactions. The shares were acquired at prices ranging from $5.46 to $5.60 per share, with a weighted average price of $5.56 per share. The total value of these purchases amounted to $8,201. The timing appears strategic, as the stock has gained 17% over the past week and currently trades at $6.58, above his purchase price. According to Bond.az analysis, the stock remains undervalued at current levels, placing it among opportunities on the Most Undervalued list, despite the company's weak overall financial health score.
Following these transactions, Mr. Mattson directly holds 27,791 shares of Wheels Up Experience Inc. common stock.
In other recent news, Wheels Up Experience Inc. has closed a $68 million secured mezzanine facility with Sankaty Jet Capital, a subsidiary of AIP Capital. This financing is aimed at supporting the company's fleet modernization plans, particularly the acquisition of additional Phenom 300 and Challenger 300 Series aircraft. The facility is initially secured by 51 existing aircraft, which have a total appraised value of approximately $277.8 million. Additionally, Wheels Up announced the completion of its fleet transition 18 months ahead of schedule, now exclusively operating Phenom 300 and Challenger 300 series aircraft for its on-fleet jet operations.
In board-related developments, Wheels Up has appointed Erik Snell, Delta Air Lines' Executive Vice President and Chief Financial Officer, to its board of directors as a Delta designee. This appointment follows the departure of Dan Janki, Delta's Executive Vice President and Chief Operating Officer. In other corporate governance news, Timothy Armstrong will not stand for reelection after his current term ends at the annual meeting of stockholders in June. Furthermore, Wheels Up has announced a 1-for-20 reverse stock split of its Class A common stock, effective after the close of trading on April 24, 2026. This reverse stock split will significantly reduce the company's outstanding shares from approximately 725 million to about 36 million.