XBP direktoru 61,100 dollar səhm aldı
XBP Global Holdings direktoru Randal T. Klein 61,100 dollar dəyərində səhm alıb. Səhm son 1 ildə 77% ucuzlaşıb.
Randal T. Klein, XBP Global Holdings (NASDAQ:XBP) şirkətinin direktoru, 19 may 2026-cı ildə 25.000 adi səhm alıb. Əməliyyatın ümumi dəyəri 61.100 dollar olub, hər səhm üçün qiymət 2,17-2,65 dollar arasında dəyişib. Səhm son 52 həftənin ən aşağı səviyyəsi olan 2,00 dollara yaxın ticarət edir və son bir ildə 77% dəyər itirib.
Səhmlər orta çəkili qiymətlə 2,4440 dollara alınıb. Bu alışlardan sonra Klein birbaşa 40.000 səhmə sahibdir. Bond.az təhlilinə görə, səhmin RSI göstəricisi həddindən artıq satılmış bölgədədir və qiymət/kitab nisbəti 0,46 səviyyəsindədir.
Qeyd edək ki, 12 dekabr 2025-ci ildə səhmlər 1:10 nisbətində birləşdirilib, bu da Kleinin hesabatında 135.000 səhm azalmasına səbəb olub. Klein, Avenue Capital Management II, L.P. və ya onun filiallarının işçisidir.

XBP Director Buys $61,100 in Stock
Randal T. Klein, a director at XBP Global Holdings (NASDAQ:XBP), purchased 25,000 shares of common stock on May 19, 2026. The transaction totaled $61,100, with prices ranging from $2.17 to $2.65 per share. The stock trades near its 52-week low of $2.00, down 77% over the past year.
The shares were acquired at a weighted average price of $2.4440 per share. Following these purchases, Klein now directly holds 40,000 shares. According to Bond.az analysis, the stock's RSI suggests oversold territory, and it trades at a low Price/Book multiple of 0.46.
On December 12, 2025, the issuer's stock underwent a 1-for-10 reverse stock split, reducing Klein's reported ownership by 135,000 shares. Klein is an employee of Avenue Capital Management II, L.P. or its affiliates.