Jyske Bank həftə 21-də 66,770 səhm geri alıb
Jyske Bank 21-ci həftədə 66,770 səhm geri aldı. Orta qiymət 901.28 kron, ümumi dəyər 60.28 milyon kron.
DANİMARKA - Jyske Bank, 2026-cı ilin 21-ci həftəsində 66,770 öz səhmini geri aldığını açıqlayıb.
Əməliyyatlar 18-22 may tarixləri arasında baş tutub, orta alış qiyməti hər səhm üçün 901.28 Danimarka kronu olub. Həftəlik ümumi əməliyyat dəyəri 60.28 milyon kron təşkil edib.
Geri alış proqramı 5 fevral 2026-cı il tarixindən 29 yanvar 2027-ci il tarixinədək davam edir. Jyske Bank bu müddət ərzində maksimum 3 milyard kron dəyərində öz səhmini geri alacaq.
Proqram, EU Komissiyasının 16 aprel 2014-cü il tarixli 596/2014 saylı Bazar Sui-istifadəsi Qaydasına uyğun həyata keçirilir.
Son açıqlamaya əsasən, bank proqram çərçivəsində ümumilikdə 1,059,392 səhmi orta qiymət 904.15 krondan geri alıb, ümumi dəyər 957.85 milyon kron olub.
Əməliyyatların yekunlaşmasından sonra Jyske Bank, müştərilər adına investisiyalar və ticarət ehtiyatı istisna olmaqla, 4,368,920 öz səhminə sahib olacaq. Bu, şirkətin səhm kapitalının 7.10%-ni təşkil edir.

Jyske Bank buys back 66,770 shares in week 21 at an average price of DKK 901.28 per share, totaling DKK 60.28 million.
DENMARK - Jyske Bank purchased 66,770 of its own shares during week 21 of 2026, according to a press release.
The transactions took place between May 18 and May 22, with an average purchase price of DKK 901.28 per share. The total transaction value for the week amounted to DKK 60.28 million.
The share buyback program runs from February 5, 2026 until January 29, 2027. Jyske Bank will acquire its own shares for a maximum value of DKK 3 billion during this period.
The program is conducted in accordance with EU Market Abuse Regulation and EU Commission Delegated Regulation.
As of the latest announcement, the bank had repurchased a total of 1,059,392 shares under the program at an average price of DKK 904.15, representing a total value of DKK 957.85 million.
Following settlement, Jyske Bank will own 4,368,920 of its own shares, excluding customer investments and trading inventory. This represents 7.10% of the company's share capital.