35 ildə 3500-dən çox mina qurbanı
ANAMA rəsmisi Samir Poladov son 35 ildə Azərbaycanda 3500 nəfərdən çox mina qurbanı olduğunu açıqladı.
ANAMA rəsmisi Samir Poladov bildirib ki, son 35 ildə Azərbaycanda 3500 nəfərdən çox mina qurbanı olub.
Bu məlumat Oxu.Az-a istinadən yayılıb. Poladov Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasında çıxış edib.
Qurbanların 362-si azyaşlı və gənc, 38-i isə qadınlardır. 2020-ci ildən bəri 73 nəfər ölüb, 352 nəfər yaralanıb.
Dünən / 15:32
876
Apellyasiya məhkəməsi davam etdirilib
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində Ermənistan vətəndaşlarının işi üzrə apellyasiya prosesi davam edir.
Dünən / 14:31
413
Ceyhun Bayramov ICMP baş direktoru ilə görüşdü
Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ICMP baş direktoru Katrin Bomberger ilə itkin düşmüş şəxslərin taleyinin müəyyənləşdirilməsini müzakirə edib.
Dünən / 13:31
555
İlham Əliyev Delsi Rodriqesə başsağlığı verdi
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Venesuelada baş vermiş zəlzələ ilə əlaqədar Delsi Rodriqesə başsağlığı verdi.
Dünən / 13:04
469
İlham Əliyev DTX-yə yeni səlahiyyət verdi
Prezident İlham Əliyevin yeni fərmanı ilə DTX strateji obyektlərin mühafizəsində əməliyyat-axtarış səlahiyyəti qazandı.
Dünən / 12:31
265
Korrupsiya xəbərçiləri və yaxınlarına təzyiq qadağan edildi
Azərbaycanda korrupsiya xəbərçiləri və yaxınlarına təzyiq qadağan edildi. Prezident İlham Əliyev müvafiq qanunu imzaladı.
351
Prezident Esvatini ilə memorandumu təsdiqlədi
Prezident İlham Əliyev Azərbaycanla Esvatini arasında dövlət xidmətləri sahəsində əməkdaşlıq memorandumunu təsdiqləyib.
Dünən / 11:30
‘Elektron icra’ sisteminin imkanları genişləndi
‘Elektron icra’ informasiya sisteminin funksionallığı artırılıb – yeni qərarla sənəd və əmlak uçotu təmin edilir.
Dünən / 10:02
442
Leyla və Arzu Əliyeva Onkologiya Mərkəzində
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Milli Onkologiya Mərkəzində oldular. Detallar Bond.az-da.
Özbəkistandan TDT-yə radikalizmlə mübarizə üçün işçi qrupu təklifi
Özbəkistan TDT-yə radikalizmlə mübarizə üçün işçi qrupu yaradılması və digər təkliflər təqdim edib.
Dünən / 09:31
Sodik Toşboyev: İslam elminin yayılmasında alimlərin rolu
Sodik Toşboyev İslam elminin yayılmasında alimlərin rolunu vurğulayıb, TDT görüşündə İslam Forumuna dəvət edib.
Dünən / 09:03
Safi Arpaquş: İslam dünyasında iki növ cəhalət
Safi Arpaquş TDT görüşündə islam dünyasında iki növ cəhaləti açıqladı: dini bilik çatışmazlığı və xarici ssenarilər haqqında məlumatsızlıq.
Dünən / 08:00
397
Şuşada TDT ölkələrinin dini qurum rəhbərləri görüşür
Şuşada TDT ölkələrinin dini qurum rəhbərlərinin ilk görüşü keçirilir. Məqsəd ortaq mənəvi dəyərləri qorumaq və əməkdaşlığı gücləndirməkdir.

Landmines remain one of the gravest legacies of the Armenia-Azerbaijan conflict and continue to claim lives long after active hostilities ceased.
Hikmat Hajiyev, Assistant to the President of Azerbaijan, announced that since November 10, 2020, 427 people have been recorded as mine victims — 73 killed and 354 injured, including 231 civilians.
From 1991 to date, the total number of landmine victims has exceeded 3,500. Among them, 362 are children and young people, and 38 are women.
Widespread mine contamination severely hinders the safe return of displaced families, reconstruction of liberated territories, economic development, and agricultural recovery. Each mine detected and neutralized not only potentially saves a life but also marks a significant step towards restoration.
Mine clearance is not just a security issue, but a humanitarian necessity and a vital condition for sustainable reconstruction and development.
Yesterday / 15:32
590
Appeal court hearing continues
Baku Court of Appeal continues hearings on Armenian citizens' cases.
Yesterday / 14:31
915
Bayramov meets ICMP Director Katrin Bomberger
Azerbaijan's Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with ICMP Director-General Katrin Bomberger to discuss determining the fate of missing persons.
Yesterday / 13:31
Ilham Aliyev expresses condolences to Delcy Rodriguez
Azerbaijani President Ilham Aliyev expressed condolences to Delcy Rodriguez over the devastating earthquake in Venezuela.
Yesterday / 13:04
764
Ilham Aliyev grants new powers to State Security Service
President Ilham Aliyev signs decree transferring operational-search powers for strategic objects to the State Security Service.
Yesterday / 12:31
525
Whistleblowers and relatives protected from pressure
Azerbaijan bans pressure on corruption whistleblowers and their relatives. President Ilham Aliyev signs relevant law.
681
President approves memorandum with Eswatini
President Ilham Aliyev approved a memorandum on cooperation in public services with Eswatini.
Yesterday / 11:30
425
‘E-Enforcement’ system functionality enhanced
The functionality of the ‘E-Enforcement’ information system has been expanded – new decision enables document and property registration.
Yesterday / 10:02
Leyla and Arzu Aliyeva at National Oncology Center
Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva visited the National Oncology Center. Details on Bond.az.
629
Uzbekistan Proposes Working Group to Combat Radicalism in OTS
Uzbekistan proposes a working group and other initiatives to combat radicalism within the Organization of Turkic States.
Yesterday / 09:31
455
Sodik Toshev: Scholars' Role in Spreading Islamic Science
Sodik Toshev highlights scholars' role in spreading Islamic science, invites to Islam Forum at OTS meeting.
Yesterday / 09:03
645
Safi Arpagus: Two Types of Ignorance in Islamic World
Safi Arpagus at OTS meeting identifies two ignorance types in Islamic world: lack of religious knowledge and unawareness of external plots.
Yesterday / 08:01
785
First meeting of religious heads of OTS countries in Shusha
The first meeting of religious heads of OTS countries in Shusha aims to preserve shared spiritual values and enhance cooperation.