Ağdamda ağıllı şəhər: 1268 mənzil tikildi
Ağdamda ağıllı şəhər layihəsi ilə 1268 mənzil tikildi. Sakinlər Vətən həsrətindən sonra dönüşün sevincini yaşayır.
Ağdam şəhərində "Ağıllı şəhər" konsepsiyası çərçivəsində inşa olunan ikinci yaşayış kompleksində 1 268 mənzil tikilib.
Kompleksdə bir, iki, üç və dörd otaqlı mənzillər mövcuddur. Həmçinin uşaqlar üçün oyun meydançası da yaradılıb.
Uzun illərdən sonra doğma torpaqlarına qayıdan Ağdam sakini Pərvin Abışova duyğularını bölüşüb: "Ağdamda dünyaya gəlmişəm, Ağcabədidə böyümüşəm. Uzun illər Vətən həsrəti ilə yaşamışıq. Qarabağın azad olunması bizə böyük fəxarət verdi. Ağdam işğal olunanda sonuncu gün çıxan ailələrdən olmuşuq. Doğmalarımızı şəhid vermişik. O gündən Vətən həsrəti ilə böyüdük. Şükür ki, bu gün Qarabağdayıq, Ağdamdayıq. Çox gözəl hissdir."
Bu gün / 12:03
Bakının mərkəzində söküntü işləri başladı - FOTO
AYNA Təbriz küçəsində söküntü işlərinə başladı. Layihə ilə piyada keçidləri, velozolaqlar və ictimai nəqliyyat şəraiti yaxşılaşacaq.
Bu gün / 12:01
517
Bulvarda skuter düzməyə görə cərimə
Bakıda Bulvar ərazisində küçəyə skuter düzməklə piyadalara maneə törədən sahibkar 150 manat cərimələndi.
355
Məktəblərdə telefon qadağası rəsmiləşdi
Məktəblərdə dərs vaxtı mobil telefon və elektron cihazlardan istifadə rəsmi olaraq qadağan edildi. Yeni qaydalar iyunun 26-dan qüvvədədir.
Bu gün / 11:31
332
Bakıda "bənövşəyi xətt" yay qrafikinə keçir
İyulun 1-dən Bakı Metropoliteninin "bənövşəyi xətt"i yay qrafikinə keçir: qatarlar 8 dəqiqə intervalla hərəkət edəcək.
Bu gün / 09:33
610
Bəraət hökmü nə vaxt çıxarılır?
Bəraət hökmünün verilmə şərtləri və şərti məhkumetmədən fərqi haqqında hakim Murad Aslanovun açıqlaması.
Diplomlar bu ildən elektron veriləcək
Azərbaycanda universitet diplomları bu ildən etibarən elektron formada veriləcək. Tələbələr sənədlərini "my gov" platformasından əldə edə biləcəklər.
920
İyunun 30-da hava proqnozu açıqlandı
İyunun 30-da Bakı, Abşeron və Azərbaycan rayonlarında gözlənilən hava şəraiti: temperatur, külək, yağıntı barədə məlumat.
619
Abbasov: Qərbi azərbaycanlıların qayıdışı təmin edilməli
Bakı Təşəbbüs Qrupunun icraçı direktoru Abbas Abbasov ABŞ Konqresində keçirilən konfransda Qərbi azərbaycanlıların təhlükəsiz qayıdışı məsələsini vurğuladı.
590
Masallıda qəza: Ərkivan qazsız qalıb
Masallının Ərkivan qəsəbəsində qaz xətti zədələnib, bir hissəyə qaz verilişi müvəqqəti dayandırılıb. Yenilikləri izləyin.
893
Şəki Xan Sarayının tarixi daha qədim çıxdı
Şəki Xan Sarayının ətrafında aparılan arxeoloji qazıntılar nəticəsində məskunlaşma tarixinin XIII əsrə qədər getdiyi təsdiqlənib.
Bu gün / 08:02
Narkotik aludəçisi hüquqsuz avtomobil idarə edib
Kürdəmir sakini Samid Səmədov hüquqsuz və narkotik təsiri altında avtomobil idarə edərkən saxlanılıb, 17 gün həbs olunub.
Bu gün / 06:33
944
Buğdanın yeni tədarük qiyməti açıqlandı
Azərbaycanda 2026-cı il üçün buğdanın dövlət tədarük qiyməti 400 manat/ton müəyyən edildi. Qiymət əvvəlki illə eynidir.

Aghdam Smart City: 1,268 Apartments Built
Aghdam Smart City project delivers 1,268 apartments. Returning residents express joy after years of longing for their homeland.
In Aghdam, the second residential complex under the "Smart City" concept has been completed, featuring 1,268 apartments.
The complex includes one, two, three, and four-bedroom apartments, as well as a children's playground.
Parvin Abishova, a resident returning to her homeland after many years, shared her emotions: "I was born in Aghdam, raised in Aghjabadi. For years, we lived with longing for our homeland. The liberation of Karabakh filled us with great pride. My family was among the last to leave when Aghdam was occupied. We lost loved ones as martyrs. We grew up dreaming of Karabakh. I am grateful to be back in Aghdam today. It's a wonderful feeling."
794
Azerbaijan to Produce First Veterinary Vaccine
Azerbaijan will produce its first local veterinary vaccine by end of this year. The rabies vaccine meets international standards.
Yesterday / 20:31
Goygol residents face water issues for years
Years-long drinking water shortage in Goygol's Yeni Qizilca village worries residents. Poor water quality and lack of supply are main complaints.
Yesterday / 19:31
784
Animals to be sold via exchanges
Azerbaijan transitions animal markets to exchange-based systems. 28 markets fail standards.
Yesterday / 19:01
563
Baku unusual incident – Toyota Prius stuck on stairs
Unusual incident in Baku: Toyota Prius stuck on stairs of a residential building. According to social media footage, the driver got stuck while trying to drive off the sidewalk.
Yesterday / 18:31
308
Caspian Sea rapidly shrinking: official figures
The Caspian Sea water level is dropping fast. Azerbaijani official Aliaga Azizov says it has fallen 2.5 meters in 30 years.
Most Counterfeit Products List
Most counterfeit products in Azerbaijan: alcoholic beverages, honey, caviar, village chicken. Head of AQTA talks about fraud cases.
Yesterday / 17:30
411
Over 9 tons of baby food returned
Over 9 tons of baby food imported into Azerbaijan returned due to hazardous toxins. AQTA chairman Goshgar Tahmazli reported.
Yesterday / 17:01
Turkmenistan Welcomes Azerbaijan's Gift Tanker with Ceremony
Azerbaijan's gift 'Dostlug' tanker arrives at Turkmenbashi port with grand welcome ceremony.
Yesterday / 17:00
580
Gas supply to be suspended in some areas tomorrow
Gas supply will be suspended tomorrow in several areas of Baku due to gas leak repair. Affected areas include Keshla, Mashtaga, and others.
Yesterday / 16:01
440
Rain sinks beach business in Azerbaijan
Rain has dealt a blow to Azerbaijan's beach business. Customer numbers have dropped sharply at Novkhany beaches.
Yesterday / 15:02
Yeni Yasamal Residents Complain About Water Pipe Noise
Residents of Yeni Yasamal complain about noise and vibration from main water pipelines. Water service says air release valves are necessary and cannot be moved.
New Collapse Danger on Baksol Road
A new asphalt collapse on Baksol Road in Baku creates danger for drivers and pedestrians. Last year, a similar incident was fatal.