Sabah 27 dərəcə isti olacaq - 24.05.2026
Sabah Azərbaycanda hava şəraiti: Bakıda 27 dərəcə isti, bəzi rayonlarda yağıntı gözlənilir. Ətraflı məlumat Bond.az-da.
Mayın 23-də gözlənilən hava şəraiti açıqlanıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb.
Bakıda və Abşeron yarımadasında hava dəyişkən buludlu olacaq, arabir tutulacaq, əsasən yağmursuz keçəcək. Lakin gecəyə doğru bəzi yerlərdə qısamüddətli az yağış ehtimalı var. Gecə və səhər duman müşahidə olunacaq. Mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 16-19°, gündüz 23-27° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 762 mm-dən 759 mm-ə enəcək, nisbi rütubət 65-75% təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında bəzi yerlərdə arabir yağıntılı hava gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə qısa müddətə intensivləşəcəyi, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi, yüksək dağlıq ərazilərdə qar yağacağı ehtimalı var. Gecə və səhər bəzi yerlərdə duman olacaq, qərb küləyi arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 14-17°, gündüz 23-28° isti, dağlarda gecə 4-9°, gündüz 12-17°, bəzi yerlərdə 20-23° isti olacaq.
Bu gün / 16:03
468
Cəlilabadda unikal daş kürə tapıldı
Cəlilabadda Cənubi Qafqazda analoqu olmayan Neolit dövrünə aid sferik daş kürə aşkar edilib. Tapıntı Paşatəpə abidəsində aparılan arxeoloji qazıntılar zamanı üzə çıxarılıb.
Bu gün / 16:02
968
Hövsandakı palçıq təhlükəsi: həkim xəbərdarlığı
Hövsandakı palçığın təhlükələrini həkim açıqlayır. Mütləq tibbi müayinə olmadan palçıq müalicəsi risk yarada bilər.
Bu gün / 15:00
Satılmayan avtomobillər: Bazar durğunluqda
Avtomobil bazarında həftələrlə satılmayan avtomobillər və durğunluq səbəbləri. Elektrik avtomobillərə keçid trendi.
Bu gün / 14:01
423
Sabirabadda piyada avtomobil vurması nəticəsində öldü
Sabirabadda piyadanın ölümü ilə nəticələnən yol qəzası baş verib. M.S. Ordubadi küçəsində "Mercedes" avtomobil piyadanı vurub.
Bu gün / 14:00
832
Tibb mərkəzində işçi qalmaqalı: Kameradan qaçdılar
Nizami Tibb Mərkəzində işçi qalmaqalı: işdən məcburi çıxma iddiası, hüquqşünas rəyi və Dövlət Müfəttişliyinin araşdırması.
Bu gün / 13:02
Telefon diqqəti ölümə səbəb oldu - İsmayıllı qəzası
İsmayıllıda sürücünün telefon diqqəti nəticəsində baş verən ölümlü qəzanın təfərrüatı: 2 nəfər öldü, 1 nəfər yaralandı.
Bu gün / 13:01
Uşaq telefon əlindən alınanda əsəbiləşirsə, diqqət!
Kibertəhlükəsizlik eksperti Mehman İsgəndərov uşaqların sosial şəbəkə istifadəsi, yaş məhdudiyyəti və valideyn nəzarəti barədə açıqlama verib.
Bu gün / 10:05
245
40 mindən çox abituriyent imtahan verib
DİM II və III ixtisas qrupları üzrə qəbul imtahanı keçirib, 41 622 abituriyent iştirak edib. Nəticələr iki həftə sonra açıqlanacaq.
504
Hava proqnozu: iyulun 6-sı
İyulun 6-da Azərbaycanda hava proqnozu: Bakıda yağmursuz, rayonlarda arabir yağış. Temperatur 29-35°.
Bu gün / 09:00
206
Zərdabda su arxında meyit tapıldı
Zərdabın Təzəkənd kəndində su arxında 60 yaşlı kişinin meyiti tapılıb. Fakt araşdırılır.
Bu gün / 08:00
681
Qubada ağır qəza: 3 yaralı
Qubanın Rustov kəndində VAZ-2107 ilə yük maşınının toqquşması nəticəsində 3 nəfər yaralanıb. İki nəfərin vəziyyəti ağırdır.
Bu gün / 07:32
808
KATV1-də internet kəsintisi: sakinlər şikayətçi
KATV1 internet kəsintisi abunəçilərin narazılığına səbəb olub. Binəqədi 6-cı mikrorayonda fasilə davam edir.

Tomorrow 27°C warm - 24.05.2026
In Baku and the Absheron Peninsula, weather will be partly cloudy, occasionally overcast, mostly dry. However, towards night, short-term light rain is possible in some places. Fog is expected at night and in the morning. A mild southeast wind will blow.
Temperature: at night 16-19°C, during the day 23-27°C. Atmospheric pressure will drop from 762 mm to 759 mm, relative humidity 65-75%.
In Azerbaijani regions, occasional precipitation is expected. In some areas, short-term heavy rain, thunderstorms, hail, and snow in high mountainous areas are possible. Wind from the west will occasionally strengthen.
Temperature: at night 14-17°C, during the day 23-28°C; in mountains at night 4-9°C, during the day 12-17°C, in some places 20-23°C.
924
Road problem in Shamakhi: residents complain
In Shamakhi city, Shirvan Street's road is in poor condition with crumbled asphalt and potholes, causing traffic issues and vehicle damage. Residents complain. The executive authority says repairs are underway.
Today / 14:01
810
Drivers warned: visibility to be reduced
The National Hydrometeorology Service announced the weather forecast for tomorrow: rain will reduce visibility.
Today / 14:00
588
Roads After Heavy Rain: Latest Update - Video
Repair of roads damaged by heavy rains continues. Work on 25 roads in Baku and 8 districts.
Today / 13:32
441
Electric shock to farmland in Zagatala debunked as fake
Claims of electric shocks to farmland in Zagatala, Kapanakchi village are fake. Video was filmed abroad, not in Azerbaijan.
Today / 13:03
858
Deadly crash in Zaqatala
A fatal road accident in Zaqatala claims one life. A Ford Transit overturned in Çobankol village, and the driver succumbed to injuries in hospital.
Today / 13:02
596
Sabail pedestrian crossing crisis
Sabail district pedestrian crossing problem: residents fight for safe road. Statement from Land Transport Agency.
711
Eynulla Madatli: Heydar Aliyev Fulfilled a Rescue Mission
Eynulla Madatli discusses Heydar Aliyev's role in saving Azerbaijan, his state philosophy, and political legacy in an interview.
Today / 08:31
Baku Revokes Parking at 7 Locations Near Hospitals
Baku revokes parking at 7 locations near medical facilities to create taxi and drop-off zones.
Today / 08:30
799
Tomorrow 32°C hot - June 16, 2026
Weather forecast for June 16, 2026: Baku up to 31°C, regions up to 32°C, chance of rain. Information from the National Hydrometeorological Service.
Today / 07:31
Two faculties of Karabakh University to be located in Shusha
Aydin Karimov: Faculties of Arts and Tourism of Karabakh University will be located in Shusha. Three new residential complexes are under construction.
871
Road repairs in 6 districts of Baku - LIST
Road repairs in 6 districts of Baku: Khatai, Nizami, Sabail, Nasimi, Narimanov, Yasamal. List of streets and repair plan.
273
Fire in Sumgayit: instant footage
A fire in Sumgayit's Qurd dərəsi area was extinguished by MES. No injuries reported, house and facility saved.